Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

FOTO: turpinās filmas "Jumprava. Lielais notikums" uzņemšana

Kino
10. novembrī 10:34 2021. gada 10. novembrī 10:34
  Jauns.lv
Novembra sākumā producējošā kompānija "Platforma" turpina spēlfilmas "Jumprava. Lielais notikums" uzņemšanu.

Filma stāsta par mūzikas grupas "Jumprava" izveidošanu Latvijā 80. gados. Stāsta pamatā ir jauniešu dzīve un kultūra 20. gadsimta 80. gados, laika posmā no 1984. līdz 1991. gadam, viņu centieniem uzrunāt savus domubiedrus un sabiedrību caur mūziku, par spīti pastāvošajai kārtībai valstī.

Grupas “Jumprava” četrotni filmā attēlo Gatis Grāvers (Aigars Grāvers), Roberts Vanags (Aigars Grauba), Raimonds Celms (Ainars Ašmanis) un Rihards Zelezņevs (Aigars Krēsla). Kā zināms, pirmos gadus grupas pamatsastāvā bija arī Ingus Ulmanis un Aigars Voitišķis, kurus filmā atveido Mārtiņš Kalniņš un Gvido Valters, kā arī Hermanis Kaminskis un Jānis Biezais, kurus atveido Rūdolfs Apse un Jānis Biezais.

Stāstā par mūziķiem un grupu caurvijas "Jumpravas" tā laika nozīmīgākās dziesmas. Pirms katra filmēšanas perioda aktieru izveidotā mūziķu grupa daudz laika pavada mēģinājumos, jo visas filmā atskaņotās dziesmas būs aktieru ‘dzīvajā’ izpildījumā. Lai skanējums būtu maksimāli pietuvināts oriģinālajam,  kā konsultanti mēģinājumos piedalās arī leģendārais grupas "Jumprava" sastāvs.

“Pielāgojoties situācijai, mums, producējošai kompānijai “Platforma”, nācās mainīt filmas iznākšanas laiku, kas šobrīd ir pārcelts uz 2022. gada beigām,” komentē filmas režisors Aigars Grauba. Filma top ar Nacionālā kino centra un Valmieras pašvaldības atbalstu.

 

Citi šobrīd lasa

Aigars Kalvītis atgriezies Andra Šķēles paspārnē
Vakcinējās, bet bija jau par vēlu… Sandra no Jēkabpils stāsta par savu traģēdiju
Ilze Ķuzule-Skrastiņa dresē prātu, peldoties Daugavā
Pievienot komentāru

Леонид Агутин раскрыл, что написал Градскому в последнем сообщении

Алла Пугачева посвятила пронзительный пост Александру Градскому