Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

FOTO: ļaudis ierodas uz grupas "Very Cool People" jaunā albuma prezentāciju 5

Mūzika
9. oktobrī 16:50 2021. gada 9. oktobrī 16:50
  Jauns.lv
Džezfanka grupa "Very Cool People" izdevusi astoto albumu "50 Years of Influence + 30 Years of Cool Equals 13 Years of Music Hooliganism" . Tapis arī jauns videoklips albuma nu jau piektajam singlam "Rapid Dough - Peļmjaški".

Grupas dalībnieki ar šo instrumentālās mūzikas albumu pasakās saviem pedagogiem jeb iepriekšējai mūziķu paaudzei, kas līdzēja džezam un rokenrolam izdzīvot arī dzelzs priekškara šajā pusē, kā arī trakajos deviņdesmitajos.

Kā norāda grupa, viss pateikts jau albuma nosaukumā - džezs savijas ar klasisko mūziku, balkānu mūzika ar metālu, surf mūzika ar fanku un soulu, bet kormūzika ar klezmeru un citu Latvijā dzīvojošu tautu muzikālo mantojumu.

Lai arī albumā izteikti jūtama pagātnes atvilktnē iedokumentēto laiku muzikālā ietekme, šis ir oriģinālskaņdarbu apkopojums, kura autori ir gan grupas ģitārists un vadītājs Elvijs Grafcovs, gan saksofonisti Māris Jēkabsons un Kristaps Lubovs, gan bundzinieks Andris Buiķis un grupas taustiņinstrumentālists, kā arī loģistikas nodaļas vadītājs Māris Vitkus, kuram šī ir publiskā debija komponēšanā.

Šis ir grupas astotais albums un piektais, ko grupa izdod kopš 2017.gada, tādējādi joprojām pildot solījumu, ka katru gadu tiks izdots stilistiski citādāks jauns albums, kas savukārt nozīmē cieņas izrādīšanu sešdesmito un septiņdesmito gadu mūziķu darba kultūrai, kad šāda prakse bija ierasta.

"Man ļoti patīk, kā mūziķi strādāja agrāk," uzsver Elvijs Grafcovs. "Piemēram, Stīvijs Vonders, "Jackson 5", "The Supremes", Mailzs Deiviss, "Led Zeppelin", Džimijs Hendrikss. Katru gadu viņi izdeva vienu vai pat vairākus albumus un spēlēja neskaitāmus koncertus. Arī mans galvenais radošās iedvesmas avots Salvadors Dali katru dienu radīja vairākus mākslas darbus - gan gleznoja un veidoja skulptūras, gan fotografēja un filmēja, kā arī rakstīja literārus darbus un darīja vēl milzum daudz citu radošu lietu…"

Vienlaikus ar jauno albumu grupa laiž klajā arī piekto tā singlu un videoklipu "Rapid Dough - Peļmjaški". Šajā video redzami tēli no visiem iepriekšējiem ar jauno albumu saistītajiem klipiem, līdz ar to šis uzskatāms par tādu kā "grand finale".

"Rapid Dough - Peļmjaški" videoklipā pirmoreiz ieraugāmi arī daži no grupas dalībnieku aizstājējiem, kuri tiek pieaicināti uz koncertu, ja uz to netiek kāds no attiecīgajiem pamatsastāva dalībniekiem. Nu arī video formātā var iepazīties ar saksofonistu Artūru Sebri, kā arī bundziniekiem Miķeli Vīti un Hariju Gūtmani. Klipu režisējis Arvis Belovs no studijas "Colortime". Smalko sižetisko līniju izstrādājis Elvijs Grafcovs, ar pieslīpēšanas darbiem piepalīdzot Oskaram Ozoliņam, Laurai Rozenbergai un Arvim Belovam.

Jaunais albums noklausāms visās lielākajās straumēšanas platformās, bet "Bandcamp" un fiziski apmeklējamo Latvijas mūzikas veikalu plauktos iegūlis arī kompaktdisks. Albums tapis ar daļēju Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Citi šobrīd lasa

Turīgais brits, kuru saistīja ar Spānijā pazudušās Agneses Kļaviņas lietu, miris no Covid-19 1
Arvien vairāk cilvēku Latvijā meklē iespējas, kā saslimt ar Covid-19 4
Briedis pamatīgi savaino degunu, bet jau trīs raundos tiek galā ar Mannu
Skatīt visus komentārus

"Бегу из Москвы": Прохор Шаляпин поспешил на гастроли после смерти жены