foto: Publicitātes
Noklausies - Rača grupa "Saldās sejas" un "Labvēlīgais tips" rada kopdziesmu “Decembris”
Mūzika
2020. gada 1. decembris, 10:29

Noklausies - Rača grupa "Saldās sejas" un "Labvēlīgais tips" rada kopdziesmu “Decembris”

Jauns.lv

Grupa "Saldās sejas" turpina realizēt septembrī aizsākto projektu "12", kura ietvaros katra mēneša pirmajā datumā tiek izdots jauns mēneša skaņdarbs. Dziesmas "Decembris" īpašie viesi ir grupa "Labvēlīgais tips".

"Kurš gan tagad grib klusus, mierpilnus svētkus ģimenes lokā un sveču gaismā? Neticiet, ja kāds tā saka! Tāpēc atsaucāmies Guntara Rača un grupas “Saldās sejas” pēdējā brīža piedāvājumam kopā ierakstīt kādu optimistiskāku noti muzikālajos celiņos," tā saka grupas "Labvēlīgais tips" puiši. "Pēdējā laikā jau ir ļoti populāri, ka izpildītāju saraksts ir garāks par dziesmas nosaukumu. Un, ja sajauc cukuru ar raugu, tad jau katrs zina, kas tur var sanākt. Mēs gribam svētkus - ballīti līdz rītam, satikt draugus un mūsu fanus, šaut salūtu un šampanieša korķus, dziedāt do un fa, uzgriežot pilnā skaļumā dziesmu “Decembris”.”

Dziesmu ierakstīja un miksēja Gints Stankevičs. Dziesmā izmantots itāliešu producenta un ģitārista Džianlukas Verengia ierakstīta ģitāras un perkusiju “cilpa”. Itāliešu producents bijis patiesi priecīgs par iespēju attālināti piedalīties dziesmas ierakstā.

Guntars Račs: “Patiesībā bija plānots, ka skaistu decembra dziesmu mums uzrakstīs Jānis Lūsēns, bet pēdējā brīdī es pārdomāju, jo pavisam nejauši uzgāju Džianlukas ģitāras un perkusiju “cilpu”, kas bija tik enerģiska, ka iedvesmoja pašam šoreiz sarakstīt arī dziesmas melodiju.”

Dziesmas videoklipu veidojis Kaspars Dvinskis ("Dween Productions") un tajā piedalās dejotāja Laura Strazdiņa, kas arī ir klipa galvenā varone. Dejas improvizāciju iestudēja horeogrāfe Ieva Biteniece.

Grupas “Saldās sejas” pirmsākumi meklējami Liepājā 1984. gadā, savulaik tās dalībnieki ir bijuši gan Ainars Virga, gan Zigfrīds Muktupāvels. Tās darbību 2015. gadā atjaunoja budzinieks Guntars Račs, un tajā šobrīd kurā muzicē arī grupas “bet bet” dalībnieki Andris Alviķis un Uģis Tirzītis, kā arī “Līvs” Tomass Kleins un jaunie izpildītāji Katrīna Bindere un Jānis Narkevics. Grupas kontā ir jau četri izdoti albumi – “Koncerts “365” Cēsīs” (2018), “Koncerts - Reiz Ziemassvētkos 1” (2018), studijas albums “Klausieties visi” (2019) un koncertalbums “Reiz Ziemassvētkos 2” (2020).