Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ar Covid-19 saslimuši komponists Arturs Maskats un diriģents Sigvards Kļava
“Acīmredzot kordziedāšana ir visbīstamākā. Kordziedāšanas gadījumā viss izdalās ar lielāku spēku,” secina komponists Arturs Maskats, aicinot visus līdzcilvēkus būt piesardzīgiem, ievērot distancēšanos un bez lielas vajadzības ļaudīs nedoties. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Ar Covid-19 saslimuši komponists Arturs Maskats un diriģents Sigvards Kļava

Slavenības
2020. gada 3. novembrī 05:40 2020. gada 3. novembrī 05:40
  Inta Mengiša | Žurnāls "Kas Jauns"
Ar Covid-19 saslimušo vidū, izrādās, ir arī pazīstami un tautā mīlēti mākslinieki - tā žurnālam "Kas Jauns" komponists Arturs Maskats atklājis, ka šobrīd ārstējas no šīs slimības. Tāpat viņš saka - slimnīcā nonācis diriģents Sigvards Kļava.

“Aizvien ārstējos un cīnos, viegli nav. Šo divu nedēļu laikā kovids neatlaiž, un pašsajūta joprojām ir līdzīga kā saslimšanas sākumā,” žurnālam "Kas Jauns" pastāstījis komponists Arturs Maskats (62), apstiprinot, ka ir viens no slimības, kas izplatījās Cēsīs 17. oktobrī notikušajā Latvijas Radio kora koncertā, upuriem.

Latvijas Radio koris, kas tiek uzskatīts par vienu no Latvijas profesionālās mūzikas vizītkartēm pasaulē, šoruden atzīmē 80. pastāvēšanas gadadienu. Savulaik prestižo mūzikas balvu "Grammy" ieguvušais koris pašlaik atgūstas no saslimšanas ar Covid-19. (Foto: LETA)

Viņš divas dienas pēc pasākuma apmeklējuma sajutis pirmos slimības simptomus un kopš tās dienas cītīgi ievēro ārsta norādījumus, cerot uz drīzu izveseļošanos.

“19. datumā sajutām, ka kaut kas sāk notikt, jo pašsajūta pēkšņi kļuva nelāga. Izrādījās, ka koris ir lielā mērā slims. Visiem taisīja testu, un diemžēl Covid-19 tests gan vairākiem koristiem, gan arī man izrādījās pozitīvs. No tās dienas visi saslimušie devāmies karantīnā,” atzīst Arturs Maskats, kas koncertā sēdējis gandrīz pašā priekšā, ceturtajā rindā. “Cilvēki bija izsēdināti distancēti. Zālē it kā visam vajadzēja būt droši. Man šajā koncertā bija jāsaka arī ievadvārdi, bet arī tur, godīgi sakot, jutos drošā attālumā no visiem apkārtesošajiem."

Taču mēs pēc koncerta piedalījāmies filmēšanā televīzijai, un tā noritēja mazā, šaurā stūrītī, kur acīmredzot pazaudējām modrību un sagājām vairāki cilvēki diezgan cieši kopā.

"Faktiski bijām saspiedušies diezgan cieši – TV režisore, koristi un diriģents Sigvards Kļava... Nedaudz sazinos ar kādu koristu, kas man notis raksta. Kā saprotu, katram no saslimušajiem tā pakāpe atšķiras. Tiem, kas ir jaunāki, ir vieglāka slimības gaita. Sigvards gan ir slimnīcā. Arī man jau tika apsvērta ievietošana slimnīcā. Tomēr izdevās saņemt ārsta atļauju un nedoties. Slimnīcā tomēr ir pilns ar visādiem vīrusiem, nu jau arī gripas gadījumi sāk parādīties. Es labprātāk turos pie visiem priekšrakstiem, kas būtu jāievēro slimnīcā, taču cenšos to darīt mājās,” atzīst komponists, kam papildus izrakstītajiem medikamentiem ārsts ieteicis organismu stiprināt ar plūškoka sīrupu, aflubīnu. Arī daudz, daudz šķidruma jālieto."

Saistītās ziņas

Četri Covid-19 slimnieki apmeklējuši koncertu Cēsīs; inficēšanās risks bijis augsts visiem apkārtējiem
Vakcīna pret Covid-19: Eiropas Zāļu aģentūrā iesniegti divi pieteikumi 4
To rādīs laiks. Kā Covid-19 Latvijā ietekmēs slimību ielaišanu, pacientiem baidoties doties pie ārstiem 1
Arturs Maskats un Sigvards Kļava saslimuši Cēsu koncertā. (Foto: LETA)

Kādi slimības simptomi Maskatam ir, kādus piesardzības pasākumus viņš ievēro un kā kovidlaikā klājas citām pašmāju slavenībām, lūkojiet žurnāla "Kas Jauns" šīs nedēļas numurā!

Citi šobrīd lasa

Agresīvi interneta lietotāji uzklūp zobārstei un pikanto bestselleru autorei Karīnai Račko 2
Mārtiņa Pētersona mīklainā pazušana: par slepkavību aizdomās turētajam piemērots apcietinājums 1
Otrdien Latvijā atklāti 1088 jauni Covid-19 gadījumi; 20 cilvēki miruši 1
Pievienot komentāru

Дочь Трампа объявила о помолвке с нигерийским миллионером

"Лиза на колядках": Максим Галкин показал, как его дочь нарядилась коровой