VIDEO: šovu zvaigzne Magone dodas uz patversmi pēc jauna suņa un tiek pasūtīta “trīs mājas tālāk”
Magones Šutovienes dzīvē raibu notikumu netrūkst, un par to jau vakar varēja pārliecināties “STV Pirmā!” realitātes šova “Slavenības. Bez filtra” skatītāji. Pēc nesen pieredzētajiem uzbrukumiem saimniecībai Magone kopā ar vīru Žani devās uz dzīvnieku patversmi, lai lūkotos pēc jauna, uzticama sargsuņa – tāda, kas ne tikai sargātu māju, bet arī labi sadzīvotu ar bērniem.
Kā zināms, Šutoviem jau ir viens suns - haskija šķirnes kucīte -, taču tā nerejot un māju nesargājot. Vēl vairāk - skandalozā ģimene jau iepriekš izpelnījusies kritiku gan par to, ka suns tiekot turēts pie ķēdes, gan to, ka četrkājainais mīlulis nav sterilizēts. Turklāt to, kā Šutovi ievēro dzīvnieku labturības noteikumus, nesen devās pārbaudīt arī atbildīgās instances.
Ierodoties dzīvnieku patversmē, liels bija Magones pārsteigums, kad “Mažavairogu” pārstāve jau bija informēta par Pārtikas un veterinārā dienesta vizīti Šutovu sēta un steidza vēlreiz aizrādīt, ka haskijs noteikti nav suns, kuru turēt pie ķēdes, un ka dzīvnieku aprūpes noteikumi Latvijā esot gluži tādi paši kā Lietuvā. Sieviete atklāti saka– fakts, ka Šutovu haskiju meitenei kucēni ir divas reizes gadā ir ārpus pieļaujamām normām un tā vietā, lai meklētu jaunu suni, ģimenei būt jākļūst atbildīgākiem un jāiemācās saskaņā ar likumdošanu parūpēties par jau esošo mājdzīvnieku.
“Jūsu plāns ir ārpus jebkādas kritikas, jo jūs esat iedomājušies, ka ielaidīsiet suni pagalmā un viņš jūs apsargās. Lai izaudzinātu sargsuni, ar viņu jādarbojas katru dienu vairāku gadu garumā,” Magonei un Žanim atgādina dzīvnieku patversmes pārstāve.
Šovu zvaigzne par to sašutusi: “Priekš kam man liels, pieaudzis suns būtu jāmāca? Iznāk tā, ka sunim vajag psihologu, divus gadus treneri, apmācību un vēl kaut ko? Manā pieredzē tāda situācija nav bijusi. Man liekas, ka tas ir absurds – kāpēc lauku krancim būtu jāiet pie psihologa dziedēt vecās rētas? Lai varētu es viņu paņemt, man par to ir jāsamaksā gan treneriem, gan suņu psihologiem, gan kino-kana – kādam tur,” kā allaž tieša ir Magone. “Es sajutos tā, ka Latvijā cilvēks ir mazāk vērts kā suns”, spriež Magone, piebilstot, ka laukos jau cilvēki suņus tur, kā katrs var, nedomājot par suņu skolām un kinologiem.