Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Karaliene Elizabete II respektē Harija un Meganas lēmumu un piekrīt pārejas periodam

Slavenības
13. janvārī 20:40 2020. gada 13. janvārī 20:40
  Jauns.lv / LETA
Lielbritānijas karaliene Elizabete II pirmdien piekritusi pārejas posmam attiecību noregulēšanā ar princi Hariju un viņa sievu Meganu Mārklu, kuri pagājušajā nedēļā negaidīti paziņoja par attālināšanos no karaļnama.

Karaliene paziņoja, ka Harijam un Meganai tiks atļauts sadalīt savu laiku starp Lielbritāniju un Kanādu, kamēr tiks pieņemts lēmums par viņu nākotni.

Jau vēstīts, ka Saseksas hercogs un hercogiene pagājušajā nedēļā paziņoja, ka viņi nolēmuši samazināt savu lomu karaļnama pārstāvēšanā, pavadīs kādu laiku Ziemeļamerikā un pārtrauks ilgi uzturētās attiecības ar presi.

Elizabete II piekritusi pārejas posmam attiecību noregulēšanā ar princi Hariju un viņa sievu Meganu Mārklu. (Foto: AFP/Scanpix)

Mediji ziņoja, ka viņi par savu lēmumu nav iepriekš informējuši ne karalieni Elizabeti II, kas ir Harija vecmāmiņa, ne Harija tēvu princi Čārlzu.

Čārlzs un Harija vecākais brālis princis Viljams šodien pievienojās karalienei viņas privātajā Sandringemas muižā, Anglijas austrumos, lai sarunās ar Hariju atrisinātu krīzi, ko izraisījis prinča negaidītais paziņojums.

93 gadus vecā karaliene raksturoja sarunas kā ļoti konstruktīvas un sacīja, ka viņa un ģimene "pilnībā atbalsta Harija un Meganas vēlmi radīt jaunu dzīvi kā jaunai ģimenei".

"Lai gan mēs būtu devuši priekšroku tam, ka viņi paliek pilna laika karaliskās ģimenes strādājošie locekļi, mēs cienām un saprotam viņu vēlmi dzīvot neatkarīgāku dzīvi kā ģimenei, vienlaikus paliekot vērtīgai manas ģimenes daļai," paziņoja karaliene.

"Harijs un Megana ir skaidri likuši saprast, ka nevēlas paļauties uz valsts finansējumu savā jaunajā dzīvē," viņa piebilda.

Saistītās ziņas

Krīze karaļnamā: karaliene Elizabete rīko ārkārtas tikšanos ar princi Hariju 5
Karaliene nolēmusi sodīt princi Hariju un hercogieni Meganu par “rupjo sacelšanos” 14
Princis Viljams un Ketrīna jūtas sagrauti pēc Harija un Meganas paziņojuma 19

"Tādēļ panākta vienošanās, ka būs pārejas periods, kurā Saseksas hercogs un hercogiene pavadīs laiku Kanādā un Lielbritānijā," paziņoja Elizabete II.

"Šie ir sarežģīti jautājumi, kas manai ģimenei jāatrisina, un vēl paveicams zināms darbs, bet es esmu lūgusi pieņemt gala lēmumus tuvākajās dienās," norādīja karaliene.

Citi šobrīd lasa

FOTO: sabiedrībā zināmi ļaudis novērtē operas "Pīķa dāma" jauniestudējumu, kas veltīts Andreja Žagara piemiņai 14
FOTO: gaidībās esošā šovu zvaigzne Magone prezentē savu dzejas grāmatu
Cilvēkus sadusmo video ar gaidībās esošu medmāsu Uhaņas slimnīcā
Pievienot komentāru

Новый скандал: внучка Елизаветы II принцесса Беатрис хочет уехать из Британии

«Мы ждем четвертого!»: Анна Седокова подтвердила свою беременность