Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Vai princim Harijam ir karalienes atļauja precēt Meganu?
Ļoti sens Karalisko laulību likums paredz, ka Lielbritānijas troņa mantiniekam jālūdz valdošajam monarham atļauju laulībām. (Foto: James Gourley/REX/ Vida Press)

Vai princim Harijam ir karalienes atļauja precēt Meganu?

Slavenības
2017. gada 22. maijā 05:07 2017. gada 22. maijā 05:07
  Kasjauns.lv
Vai karaliene Elizabete II devusi savu atļauju mazdēlam princim Harijam precēt amerikāņu aktrisi Meganu Mārklu? Daudzu prātus nodarbina atbilde uz šo jautājumu, jo izskanējušas baumas, ka princim ar omīti šāda saruna jau esot notikusi.

Aktrise Megana Mārkla. (Foto: insight media/ Vida Press)

Mūsdienās lūgt omītes atļauju precībām šķiet mazliet nenopietni. Jo īpaši, ja esi pieaudzis vīrietis, kas pārkāpis trīsdesmit gadu slieksni. Taču, ja vecmāmiņa ir Anglijas karaliene, šāds noteikums ir jārespektē. Tā kā princis Harijs ir piektais rindā uz troni (aiz tēva prinča Čārlza un vecākā brāļa prinča Viljama un abiem viņa bērniem prinča Džordža un princeses Šarlotes), viņam ir obligāts nosacījums saņemt atļauju precībām no tobrīd valdošā monarha. Tas ir ārkārtīgi sens Karalisko laulību likums, kas datēts jau ar 1772. gadu un aizvien tiek ievērots.

Ziņa par prinča Harija sarunu ar vecmāmiņu par viņa laulībām parādījusies īsi pēc jaunākās informācijas, kas skar šo pāri. Vestminsteras abatijas oficiālais pārstāvis ieminējies, ka princis Harijs un aktrise Megana Mārkla varētu laulāties šajā Anglijā tik populārajā baznīcā.

Vestminsteras abatijas pārstāvis norādījis, ka pēc 2002. gadā izdotā lēmuma arī šķirti cilvēki tagad drīkst atkārtoti laulāties Anglijas baznīcās.

Atgādināsim, ka Megana reiz jau bijusi precējusies. Pēc septiņiem draudzības gadiem aktrise 2011. gada 10. septembrī apprecējās ar Trevoru Engelsonu. Divus gadus vēlāk šī laulība šķirta.

Lai gan Vestminsteras abatiju karaliskās ģimenes pārstāvji ne vienmēr izvēlas par savu laulību vietu (Karaliene Viktorija laulājās citur), tieši šajā baznīcā viens otram jāvārdu teica princis Viljams un hercogiene Ketrīna.

Jaunākā informācija liecina, ka Megana Mārkla no Kanādas, kur norisinās darbs pie seriāla „Suits” filmēšanas, jau ieradusies Anglijā un gatavojas kopā ar princi Hariju apmeklēt Pipas Midltones un Džeimsa Mejūsa laulību ceremoniju un tam sekojošās svinības.

Princis Harijs un aktrise Megana Mārkla iepazinās aizvadītā gada maijā Toronto. Megana tobrīd filmējās seriālā „Suits”, bet princis bija ieradies šajā Kanādas lielpilsētā, lai veicinātu atbalstu 2017.gadā paredzētajam paraolimpisko spēļu līdziniekam „Invictus Games”.

Abi iepazinušies labdarības pasākumā. Princis Harijs dabūjis Meganas Mārklas tālruņa numuru un tik neatlaidīgi „bombardējis” viņu ar īsziņām, ka aktrisei beigu beigās padevusies un piekritusi aiziet ar princi uz randiņu. Runā, ka iepazīšanās brīdī Megana bijusi aizņemta sieviete. Viņu divus gadus vienojušas attiecības ar kanādiešu šefpavāru Koriju Vitjello.

Citi šobrīd lasa

180 eiro dēļ vīrietis spiests nervozēt vairākas nedēļas 4
VIDEO: britu policija aiztur vienu no valstī bīstamākajiem pedofiliem. Apsūdzību nolasīšana prasa pusstundu
Trīs gadus pazudušu meitenīti krievu ciemā atrod pēc shēmām uz sienas; vainīgo attaisno
Pievienot komentāru

«Я знала, когда сжимала своего первенца, что теряю второго»: Меган о выкидыше

"Он был абсолютно трезвый": друг Прилучного раскрыл подробности драки в ночном клубе