Vai mums tiešām ir par ko sūdzēties? Britiem ceļošana Covid-19 laikā testu un papīru dēļ var sadārdzināties pat par 300 mārciņām
foto: Shutterstock
Papildus dārgajiem testiem, kuru rezultātām turklāt jābūt negatīvam, britiem, gribot vēl Covid-19 pandēmijas laikā izceļot no valsts, ir jābūt gataviem pakļauties arī dažādām vairuma valstu prasībām un jākārto citi dokumenti.
Tūrisms

Vai mums tiešām ir par ko sūdzēties? Britiem ceļošana Covid-19 laikā testu un papīru dēļ var sadārdzināties pat par 300 mārciņām

Jauns.lv

Brīvdienas britiem šogad varētu izmaksāt par gandrīz trīssimt mārciņām vairāk (347 eiro). Sadārdzinājums esot kā "slēptās izmaksas" iespējai beidzot doties ceļojumos, ko pieļauj 17. maijā atceltie ierobežojumi, un to iemesls galvenokārt esot ļoti dārgie Covid-19 PĶR testi, kurus jāveic obligāti.

Starptautisko ceļojumu aizliegums Apvienotajā Karalistē tika atcelts, valdībai vienlaikus paziņojot par vairākiem “zaļajā sarakstā” ietilpstošiem tūrisma galamērķiem.

Šajā sarakstā ir norādītas valstis, uz kurām cilvēki var doties bez karantīnas pēc atgriešanās.

Tomēr pirms un pēc brīvdienām arī britu ceļotājiem ir jāuzrāda negatīvs PĶR tests.

Britiem testi ir nesalīdzināmi dārgāki

Ja kādam šķiet, ka Latvijā, ielidojot un izlidojot, šī procedūra ir pārāk bieža un dārga, tad Apvienotajā Karalistē dzīvojošie mūs varētu apskaust.

Briti nepieļauj, ka valsts Nacionālā veselības dienesta iekārtas tiek izmantotas testiem, kuri saistīti ar ceļošanu.

Attiecīgi cilvēkiem, kas vēlas ceļot uz ārzemēm, pašiem ir jāpierāda, ka viņiem ir negatīvs tests un iegūts "Gatavs ceļošanai" sertifikāts (“Fit to Fly Certification”).

Dublina.

Dzīve Eiropā pēc Covid-19 ierobežojumu mīkstināšanas

Itālija ir atcēlusi prasību ievērot karantīnu tiem iebraucējiem no Eiropas Savienības (ES), Lielbritānijas un Izraēlas, kuriem Covid-19 tests ir negatīvs. ...

Tests jāveic 48 līdz 96 stundas pirms lidojuma, atkarībā no galamērķa.

To var veikt iepriekš lidostā, un negatīvam rezultātam līdzi tiek dots sertifikāts, kas tad attiecīgi ļauj personai doties uz ārzemēm.

Lieta tāda, ka izmaksas testam Īstmidlendas un Birmingemas lidostās ir - 80 britu mārciņas (93 eiro). Tas ir vairākas reizes dārgāk, nekā Latvijā.

Ceļojumu testus briti var iegādāties arī veikalā "Boots" par vēl lielāku cenu - 99 britu mārciņām (115 eiro), veikalā "MASTA" par aptuveni 150 britu mārciņām (147 eiro) un "Lloyds Pharmacy Online Doctor" par 119 britu mārciņām (138 eiro).

Papildus dārgajiem testiem, kuru rezultātam turklāt jābūt negatīvam, britiem, gribot vēl Covid-19 pandēmijas laikā izceļot no valsts, ir jābūt gataviem pakļauties arī vairuma valstu prasībai - tiešsaistē aizpildīt speciālu “Pasažieru atrašanās vietas noteikšanas veidlapu”.

Šis dokuments saturēs detalizētu informāciju par to, kur persona plāno uzturēties, un to nepieciešamības gadījumā varēs izmantot attiecīgā valdība.

Arī pirms atgriešanās Apvienotajā Karalistē no "zaļā saraksta" valstīm, ceļotājiem jāzurāda negatīvs tests, kas veikts viņu atgriešanās otrajā dienā vai pirms tās - tas var būtiski paaugstināt testēšanās tēriņus.

Ja šis tests ir negatīvs, pasažierim nav nepieciešama pašizolācija vai karantīna. Ja pozitīvs - tad ir nepieciešama.

Atgriešanās testu cenas gan būs atšķirīgas, atkarībā no valsts, kura apmeklēta. Portugālē testi izmaksā aptuveni 30 eiro, ziņo britu mediji.

Tūkstošiem cilvēku Lielbritānijā ignorē Covid-19 ierobežojumus un bauda silto pavasara dienu

Lai arī paziņots, ka pludmalē nedrīkst pulcēties vairāk par sešiem cilvēkiem, simtiem Braitonas svinētāju otrdien baudīja saulrieta ballīti. Cilvēki daudzviet ...

Dārgāki lidojumi un ceļojumi

Kopš paziņojuma par valstīm, kuras iekļautas "zaļajā sarakstā", lidojumu cenas ir saglabājušās nemainīgas.

Fils Kolings no ceļojumu konsultāciju un brīvdienu informācijas kompānijas “ABTA” britu medijam paudis, ka tas ir tāpēc, ka vairums reisu nav pilnībā izpārdoti - un aviokompānijas izvēlas saglabāt biļetes cenu, šādi mēģinot "piepildīt" lidmašīnas.

“Lidmašīna ir lētāka, ja tā ir gaisā, tiek izmantota,” paudis Kolings: "Ja lidmašīna ir novietota uz zemes, tad tās uzturēšanai ir lielas izmaksas”.

Tomēr pandēmijas mēnešos šī industrija ir zaudējusi miljonus, un nauda, bez šaubām, būšot jāatpelna.

Ņemot vērā to, ka cilvēki kļūst arvien naskāki uz vakcinēšanos un attiecīgi arī pašpārliecinātāki, ceļošana vasarā tomēr vēl varētu sadārdzināties.

Ceļojumu aģenti arī pieļauj, ka tagad, kad beidzies "lokdauns", cilvēki attiecībā uz atvaļinājumiem un ceļošanu “domās plašāk un maksās vairāk”.