foto: LETA
Birža piemērojusi uzraudzības statusu "Grindeks" akcijām
Farmācijas uzņēmuma AS "Grindeks" ēka ar logo.
Bizness un ekonomika
2019. gada 15. aprīlis, 10:31

Birža piemērojusi uzraudzības statusu "Grindeks" akcijām

LETA

Biržas "Nasdaq Riga" valdes pirmdien piemērojusi uzraudzības statusu zāļu ražotāja "Grindeks" akcijām, teikts biržas paziņojumā.

Vienlaicīgi "Nasdaq Riga" valde nolēma atcelt visus uzdevumus, kas bija ievadīti "Grindeks" uzdevumu grāmatā pirms pirmdienas tirdzniecības sesijas sākuma.

Birža uzraudzības statusu "Grindeks" akcijām piemērojusi atbilstoši noteikumiem par finanšu instrumentu iekļaušanu un tirdzniecību biržas regulētajos tirgos, kas nosaka, ka birža uzraudzības statusu piemēro, ja tiek izteikts emitenta akciju atpirkšanas piedāvājums vai ir publiski paziņots par nodomu izteikt šādu piedāvājumu.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) piektdien, 12.aprīlī informēja, ka ir vienojusies ar "Grindeks" akcionāriem Kirovu Lipmanu un Filipu Lipmanu par akciju atpirkšanas obligātā piedāvājuma izteikšanu līdz 2019.gada augusta beigām.

Ar administratīvo līgumu arī noteikts, ka vienas akcijas cena akciju atpirkšanas obligātajā piedāvājumā nevarēs būt zemāka par cenu, kas aprēķināta, pamatojoties uz akcionāru sapulcē apstiprinātā "Grindeks" 2017.gada konsolidētā pārskata datiem, dalot mērķa sabiedrības tīros aktīvus ar emitēto akciju skaitu.

"Uzraudzības statusa piemērošana nepieciešama, lai piesaistītu tirgus dalībnieku uzmanību," norādīja biržā.

Kirovs Lipmans intervijā aģentūrai LETA atzina, ka pusotru gadu mēģinājis dabūt kredītu bankā, lai veiktu akciju atpirkšanu. "Tikai tagad esmu sarunājis kredītu. Tiklīdz man būs nauda rokās, uzreiz akcijas obligāti izpirkšu. Pats esmu tajā ieinteresēts," viņš teica, paužot viedokli, ka bankas baidījās izsniegt aizdevumu saistībā ar FKTK pret uzņēmumu vērstu darbību rezultātā.

Tāpat Lipmans norādīja, ka uzņēmuma līdzšinējā darbība biržā nav īpaši palīdzējusi piesaistīt līdzekļus.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka "Grindeks" akcionāriem Kirovam Lipmanam un Filipam Lipmanam FKTK piemērojusi soda naudu 131 250 eiro apmērā par Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumu un vienojusies ar akcionāriem par akciju atpirkšanas obligātā piedāvājuma izteikšanu līdz šā gada augusta beigām.

Administratīvās lietas ietvaros FKTK konstatēja, ka Kirovs un Filips Lipmani nav izpildījuši likumā noteikto pienākumu izteikt pārējiem "Grindeks" akcionāriem adresētu akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu. Ņemot vērā FKTK konstatēto pārkāpumu, komisija vienojās ar abiem akcionāriem par administratīvā līguma noslēgšanu, paredzot akcionāriem soda naudu 131 250 eiro apmērā.

Tāpat ziņots, ka "Grindeks" koncerna apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, bija 145,477 miljoni eiro, kas ir par 9,9% vairāk nekā 2017.gadā, taču koncerns cieta zaudējumus 10,028 miljonu eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

"Grindeks" galvenie darbības virzieni ir oriģinālproduktu, patentbrīvo un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana. "Grindeks" koncernu veido "Grindeks" un piecas tā meitassabiedrības - Latvijas "Kalceks" un "Namu apsaimniekošanas projekti", Igaunijas "Tallinas farmācijas rūpnīca", kā arī Krievijas "Grindeks Rus" un Slovākijas "HBM Pharma". "Grindeks" akcijas kotē "Nasdaq Riga" oficiālajā sarakstā.