Tartu ar vērienīgu ceremoniju atklāj Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu

Tartu kopā ar Dienvidigaunijas reģionu 26. janvārī uzsāka savu Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu, sekojot Bādišlei Austrijā un Būdei Norvēģijā. Tartu ...

gallery icon
114
Pasaulē
2024. gada 27. janvāris, 11:11

FOTO: ar iespaidīgu šovu un cilvēku pūļiem Tartu atklāj Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu

Jauns.lv

Tartu kopā ar Dienvidigaunijas reģionu 26. janvārī uzsāka savu Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu, sekojot Bādišlei Austrijā un Būdei Norvēģijā. "Tartu 2024" programmas kultūras notikumu skaits pārsniedz 1000, tās gads tika atklāts ar grandiozu izrādi "Viss kļūst par vienu!" (All Becomes One!).

Atklāšanas ceremonija Emajegi upes krastā pulcēja tūkstošiem Tartu iedzīvotāju un viesu, tās tapšanā piedalījās 200 aktieri, dejotāji un mūziķi. Pasākuma apmeklētājus uzrunāja Igaunijas prezidents Alars Kariss, ES enerģētikas komisāre Kadri Simsone un Tartu mērs Urmass Klāss.

foto: Mikk Otsar
"Tartu" 2024 atklāšanas ceremonija Emajegi upes krastā pulcēja tūkstošiem Tartu iedzīvotāju un viesu.

Igaunijas prezidents Alars Kariss uzsvēra, ka Tartu vienmēr ir bijis Igaunijas kultūras un garīgās izaugsmes centrs: "Es ceru, ka Tartu, manas dzimtās pilsētas, kultūrvēsturiskais mantojums palīdzēs jaudīgi nest Eiropas kultūras galvaspilsētas vārdu mūsu reģionā un visā Igaunijā."

Tartu mērs Urmass Klāss savā uzrunā atsaucās uz bijušo Igaunijas prezidentu Lenartu Meri: "Prezidents Meri ir uzsvēris, ka, lai Eiropas Savienība funkcionētu, ir svarīgi teikt jā. Sakot jā dažādībai, mēs esam par spēku. Es ticu, ka Tartu un Dienvidigaunijas reģiona Eiropas kultūras galvaspilsētas gads būs pozitīvi vienojošs." Urmass Klāss izcēla arī Tartu 2024 gada koncepciju "Izdzīvošanas mākslas", kas orientēta uz dažādības brīvību un spēku.

foto: Andrus Liivamae
"Tartu" 2024 atklāšanas ceremonijas tapšanā piedalījās 200 aktieri dejotāji un mūziķi.

"Tartu 2024" atklāšanas izrāde "Viss kļūst par vienu!" rāda, cik svarīga ir saskarsme un kopābūšana ar mīļajiem. Tāpat tā ar deju, dziesmām un vizuālo mākslu atspoguļo Tartu pagātni, tagadni un nākotni. Izrādē kopā ar visu vecumu vietējiem iedzīvotājiem uzstājās Igaunijā iecienītie Trad.Attack!, Sanders Melders, Lonitsera un citi mākslinieki.

Vērienīgs ielu gājiens Tartu, atklājot Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu

Tartu 2024 atklāšana sākās ar disko bērnudārznieku auditorijai, kam sekoja iesildīšanās ballīte pilsētas rātslaukumā. Pēc atklāšanas ceremonijas svinības turpinājās ar ...

gallery icon
39

"Tartu 2024" atklāšana sākās ar disko bērnudārznieku auditorijai, kam sekoja iesildīšanās ballīte pilsētas rātslaukumā. Pēc atklāšanas ceremonijas svinības turpinājās ar vērienīgu ielu gājienu un brīvdabas reivu Igaunijas Nacionālajā muzejā.

"Tartu 2024" atklāšana: brīvdabas reivs Igaunijas Nacionālajā muzejā

Tartu kopā ar Dienvidigaunijas reģionu 26. janvārī uzsāka savu Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu, sekojot Bādišlei Austrijā un Būdei Norvēģijā. Tartu ...

gallery icon
124

"Tartu 2024" ir šī gada lielākais notikums Igaunijā – tā organizēšanā ir iesaistīta ceturtā daļa valsts. Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas mākslinieciskā koncepcija un vadmotīvs ir "Izdzīvošanas mākslas" (Arts of Survival). Tās ir zināšanas, prasmes un vērtības, kas palīdzēs dzīvot labāk nākotnē, ar fokusu uz ilgtspēju, kopradi, vietējo unikalitāti, zinātni un tehnoloģijām. Programmas ietvaros gada laikā notiks vairāk nekā 1000 pasākumu.