Pasaulē
2023. gada 25. oktobris, 10:33

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas karš Ukrainā: ASV palīdzība Ukrainai var būtiski ietekmēt kara gaitu

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv

Kopš 2022. gada 24. februāra Krievija īsteno iebrukumu Ukrainā. Kopš kara sākuma ar artilēriju un raķetēm apšaudītas vairākas Ukrainas pilsētas, ik dienu valstī bez mitas skanot trauksmes sirēnām. Bojāgājušo Ukrainas civiliedzīvotāju skaits mērāms vairākos tūkstošos, bet agresorvalsts Krievija ziņas par saviem zaudējumiem neatklāj. Kara dēļ pamest savas mājas un bēgļu gaitās doties nācies miljoniem ukraiņu.

Seko Jauns.lv teksta tiešraidei, lai par jaunākajiem notikumiem uzzinātu pirmais. Iepriekšējās teksta tiešraides arhīvs skatāms šeit un šeit.

Krievijas agresija Ukrainā

pirms 11 minūtēm
Maskava: ASV palīdzība Ukrainai, Izraēlai un Taivānai saasinās šos konfliktus

"ASV militārās palīdzības piešķiršana Ukrainai, Izraēlai un Taivānai saasinās šīs globālās krīzes," telegrammā sacīja Ārlietu ministrijas pārstāve Marija Zaharova.

Viņa nosauca palīdzību Kijevai par "tiešu atbalstu teroristu aktivitātēm" un sacīja, ka palīdzība Taivānai ir "iejaukšanās Ķīnas iekšējās lietās".

pirms 29 minūtēm
Ukraina ir apstiprinājusi, ka tās spēki neitralizējuši kuģi "Kommuna".

"Kommuna" ir Melnās jūras flotes jūras palīgkuģis, zemūdeņu glābējs. Tas ir vecākais kuģis, kas tiek izmantots Krievijas flotē – tas tika palaists ūdenī 1915. gadā.

pirms stundas
Zelenskis: ASV palīdzība sūtīs signālu Kremlim

Zelenskis: ASV palīdzība sūtīs spēcīgu signālu Kremlim, ka ASV turpinās palīdzēt Ukrainai

pirms stundas
Pentagons gatavs nedēļas laikā nosūtīt ieročus Ukrainai - The Washington Post

ASV amatpersonas paziņoja, ka Pentagons ir gatavs sniegt Ukrainai nozīmīgu militāro palīdzību pēc tam, kad Senāts nākamnedēļ apstiprinās Ukrainas palīdzības likumprojektu un prezidents Džo Baidens to parakstīs.

pirms 2 stundām
ASV mudināja Eiropas Savienību samazināt nodokļus peļņai no iesaldētajiem Krievijas aktīviem

ASV ir aicinājušas Eiropas Savienību samazināt nodokļus peļņai no iesaldētajiem Krievijas aktīviem Eiropas bankās, tādā veidā palielinot naudas daudzumu, kas varētu tikt novirzīts, lai palīdzētu Ukrainai.

pirms 3 stundām
ASV Kara studiju institūts: savlaicīgs ASV atbalsts varētu palīdzēt Ukrainai atvairīt Krievijas uzbrukumus

ASV Kara studiju institūts drīzumā paredz pastiprinātu Krievijas ofensīvu Ukrainā

Viņi prognozē grūtības Ukrainas spēkiem frontes līnijās, līdz ieradīsies ASV palīdzība. Tomēr savlaicīgs ASV atbalsts varētu palīdzēt viņiem atvairīt šo ofensīvu.

pirms 3 stundām
Lietuva nodevusi Ukrainai lidmašīnu "L-39 Albatros"

Lietuva nodevusi Ukrainas Bruņotajiem spēkiem lidmašīnu "L-39 Albatros", saziņas platformā "X" vēsta Lietuvas Aizsardzības ministrija.

Tā norāda, ka Lietuvas Bruņotie spēki to lietojuši kā mācību lidmašīnu. Taču to var izmantot arī kā kaujas lidmašīnu. Lidmašīna nogādāta Ukrainā izjauktā veidā.

pirms 4 stundām
Ukrainas iedzīvotāji bruņojas

Ukrainas Vienotajā ieroču reģistrā ir reģistrēti 306 048 pieteikumi dažādām šaujamieroču glabāšanas procedūrām, tostarp šaujamieroču iegādes, glabāšanas, pārreģistrācijas, konsignācijas pārdošanas iesniegšanai un šaujamieroču glabāšanas atļauju atjaunošanai.

pirms 4 stundām
Hersonas apgabalā trīs ievainotie

Krievijas triecienā Hersonas apgabalā ievainoti divi policisti un kāda vecāka kundze.

pirms 4 stundām
Okupanti izšāvuši raķetes Odesas apgbalā

Krievijas armija izšāvusi ballistisko raķeti uzOdesas apgabalu, paziņoja pilsētas mērs. Ziņots par vienu cietušo.

Raķetes mērķis bija ostas infrastruktūras transporta un loģistikas objekts. Sprādziena vilnis un raķetes atlūzas sabojāja privātmājas, viņš piebilda.

Rādīt vairāk

Karš Ukrainā sākās, Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam ceturtdien, 24. februārī, negaidīti sakot runu Krievijas televīzijā, paziņojot par "militāru operāciju" Ukrainā un aicinot Ukrainas armiju "'nolikt ieročus".

"Es esmu pieņēmis lēmumu par militāru operāciju," sacīja Putins neilgi pirms plkst.6 (plkst.5 pēc Latvijas laika). 

Viņš apgalvoja, ka operācijas mērķis ir civiliedzīvotāju aizsardzība un tā ir atbilde uz draudiem no Ukrainas puses. Putins piebilda, ka Krievijai nav mērķis okupēt Ukrainu un ka atbildība par asinsizliešanu gulstas uz Ukrainas '"režīmu".

Putins brīdināja pārējās valstis, ka jebkāds mēģinājums iejaukties Krievijas rīcībā novedīs pie "sekām, kādas tās nekad nav redzējušas".