Pasaulē
2023. gada 25. oktobris, 10:33

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas karš Ukrainā: okupantu apšaudē pilnībā iznīcināta Tripilskas termoelektrostacija

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv

Kopš 2022. gada 24. februāra Krievija īsteno iebrukumu Ukrainā. Kopš kara sākuma ar artilēriju un raķetēm apšaudītas vairākas Ukrainas pilsētas, ik dienu valstī bez mitas skanot trauksmes sirēnām. Bojāgājušo Ukrainas civiliedzīvotāju skaits mērāms vairākos tūkstošos, bet agresorvalsts Krievija ziņas par saviem zaudējumiem neatklāj. Kara dēļ pamest savas mājas un bēgļu gaitās doties nācies miljoniem ukraiņu.

Seko Jauns.lv teksta tiešraidei, lai par jaunākajiem notikumiem uzzinātu pirmais. Iepriekšējās teksta tiešraides arhīvs skatāms šeit un šeit.

Krievijas agresija Ukrainā

pirms 12 minūtēm

12 gadus vecā ukraiņu meitene Jana Stepaņenko Bostonas maratonā. Meitene zaudēja abas kājas Krievijas raķešu trieciena laikā.

pirms 43 minūtēm
Ukrainas bruņotie spēki saņēmuši Vācijas "Leopard 2A6" tanku
pirms stundas
Ukraina iznīcinājusi Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmu "Buk"
pirms 2 stundām
Ukraina atzīst, ka situācija frontē kļuvusi smagāka

Ukrainas bruņoto spēku virspavēlnieks Aleksandrs Sirskis “ar rūgtumu” norādījis, ka Ukrainai austrumu frontē radušās ievērojamas grūtības, jo Krievija ir ievērojami palielinājusi uzbrukuma darbību intensitāti, vēsta medijs "Le Parisien".

Sirskis ziņo, ka Krievijas karaspēks koncentrējis savus uzbrukumus Limanas, Artemovskas un Pokrovskas apgabalos. Tiek uzskatīts, ka agresorvalsts jau tuvojas Časovjaras pilsētai, kura ik dienas tiek pakļauta "gandrīz nepārtrauktai bombardēšanai". Šobrīd Ukraina spēj tikai veikt pasākumus zaudējumu samazināšanai - tai trūkst pretgaisa aizsardzības sistēmu, kas tikušas pārceltas uz citām, “problemātiskākām” zonām.

pirms 2 stundām
Norvēģija grasās Ukrainai nosūtīt 22 iznīcinātājus "F-16"

Norvēģija, kas ietilpst "Fighter Coalition"  jau ir nosūtījusi divas savas mācību lidmašīnas un instruktorus uz Dāniju, kas kļuvusi par vienu no galvenajām ukraiņu pilotu apmācības vietām. Kā ziņo norvēģu mediji, ASV ir apstiprinājusi 65 iznīcinātāju "F-16" pārvietošanu no Eiropas valstīm uz Ukrainu.

pirms 4 stundām
Medijs: Ķīna Krievijai piegādā apjomīgu skaitu munīcijas

Piegādes no Ķīnas palīdz Krievijai uzsākt "vērienīgāko aizsardzības paplašināšanos kopš padomju laikiem. Bruņošanās notiek ātrāk, nekā jebkurš to uzskatīja par iespējamu".

pirms 5 stundām
Bailēs no kara poļi pērk nekustamos īpašumus Spānijā

Nekustamo īpašumu mākleri pirmo kāpumu pieprasījumos pēc īpašumiem Spānijā novēroja 2022. gada februārī, taču kopš tā laika pieprasījums ir tikai pieaudzis.

Pēdējo nedēļu laikā, kad situācija Ukrainas frontē sāka pasliktināties, poļu zvani mākleriem kļuvuši aizvien biežāki. Daži pērk mājokli bailēs no iesaukšanas Polijas armijā, kāds, lai iegūtu sirdsmieru kara saasināšanās gadījumā. Daudzi no tiem, kuri jau iegādājušies nekustamo īpašumu Spānijā, to atstāj tukšu un neizīrē, lai spētu steidzīgi ievāktos jaunajos dzīvokļos, ja būtu tāda nepieciešamība. 

pirms 5 stundām
Ukraiņi notriekuši visus desmit krievu "Shahed"

Ukraiņu karavīri notriekuši visus desmit lidrobotus "Shahed", ko naktī uz svētdienu uz Ukrainu raidīja Krievija, paziņoja Ukrainas Gaisa spēki.

Bepilota lidaparāti tika palaisti no Krievijas Kurskas apgabala.

Krievija naktī arī apšaudīja Ukrainu ar četrām zenītraķetēm "S-300/S-400" no okupētā Doneckas apgabala.

pirms 6 stundām
Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 453 650

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz svētdienas rītam sasnieguši 453 650 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 890 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022.gada 24.februārī krievi zaudējuši 7174 tankus, 13 765 bruņutransportierus, 11 552 lielgabalus un mīnmetējus, 1046 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 758 zenītartilērijas iekārtas, 347 lidmašīnas, 325 helikopterus, 9235 bezpilota lidaparātus, 2089 spārnotās raķetes, 26 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 15 459 automobiļus un autocisternas, kā arī 1905 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

pirms 6 stundām
Boriss Džonsons: ja Krievija sagrābs Kijivu, Rietumu pasaule nāksies maksāt daudz bargāku cenu kā pēc Vjetnamas kara

"Žēl, ka Rietumos to saprot tikai retais. Viņi skaļi apgalvo, ka situāciju izprot, bet patiesībā viņi nesaprot. Citādāk Rietumi jau sen būtu nosūtījuši Ukrainai nepieciešamās pretgaisa aizsardzības sistēmas," vēstīja politiķis.

Rādīt vairāk

Karš Ukrainā sākās, Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam ceturtdien, 24. februārī, negaidīti sakot runu Krievijas televīzijā, paziņojot par "militāru operāciju" Ukrainā un aicinot Ukrainas armiju "'nolikt ieročus".

"Es esmu pieņēmis lēmumu par militāru operāciju," sacīja Putins neilgi pirms plkst.6 (plkst.5 pēc Latvijas laika). 

Viņš apgalvoja, ka operācijas mērķis ir civiliedzīvotāju aizsardzība un tā ir atbilde uz draudiem no Ukrainas puses. Putins piebilda, ka Krievijai nav mērķis okupēt Ukrainu un ka atbildība par asinsizliešanu gulstas uz Ukrainas '"režīmu".

Putins brīdināja pārējās valstis, ka jebkāds mēģinājums iejaukties Krievijas rīcībā novedīs pie "sekām, kādas tās nekad nav redzējušas".