Pasaulē
2023. gada 8. septembris, 17:43

Skandālā iestigusī Igaunijas premjerministre saņem savas partijas atbalstu

Jauns.lv/LETA

Skandālā iestigusī Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa, acīmredzot, paliks savā amatā, kad viņas vadītās Reformu partijas valde piektdien atbalstīja politiķes turpmāku atrašanos premjerministres amatā. Šāds lēmums pieņemts, par spīti skandālam par kravu pārvadājumiem uz un no Krievijas, ko veic viņas vīram Arvo Hallikam līdz šim daļēji piederējušais uzņēmums "Stark Logistics", ziņo laikraksts "Postimees".

"Valde atbalsta to, ka es palieku premjerministres amatā," Kallasa sacīja "Postimees".

"Protams, šis skandāls ir radījis lielu satraukumu. Mēs pārrunājām situāciju, es varēju atbildēt uz jautājumiem, un valde atbalsta manu palikšanu premjerministres amatā," norādīja Kallasa.

Viņa arī teica, ka šoruden, kad beigsies viņas pilnvaru termiņš partijas priekšsēdētājas amatā, viņa plāno uz šo amatu kandidēt atkārtoti.

Pēc Kallasas sacītā, galvenie pārmetumi, kas viņai izteikti valdes sēdē, bijuši par sliktu komunikāciju. 

"Centīšos uzlabot savu komunikāciju," sacīja premjere.

Jau vēstīts, ka Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija ERR augustā ziņoja, ka premjeres vīram daļēji piederošais loģistikas uzņēmums "Stark Logistics" kara Ukrainā laikā turpina pārvadājumus uz un no Krievijas.

Lai gan Krievijai noteiktās sankcijas nav pārkāptas, opozīcija pieprasījusi Kallasas demisiju, norādot, ka premjere pastāvīgi iestājas par to, ka jebkādas biznesa attiecības ar agresorvalsti Krieviju jāpārtrauc.

Arī Igaunijas prezidents Alars Kariss paudis viedokli, ka premjerei vajadzējis demisionēt jau skandāla sākumā.

Savukārt Kallasa aicinājumus atkāpties noraida, uzsverot, ka nekādu pārkāpumu nav izdarījusi.

Sākoties skandālam, Halliks paziņoja, ka pārdos viņam ar investīciju kompānijas "Novaria Consult" starpniecību piederošās 24,8% "Stark Logistics" kapitāldaļu.