Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis (Foto: ddp/abaca press/ Vida Press)

Zelenskis: apzināmies, ka nevaram ievilkt karā nevienu NATO dalībvalsti 1

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
2. jūnijā 18:16 2023. gada 2. jūnijā 18:16
  Jauns.lv/LETA
Ukraina nevar ievilkt karā nevienu NATO dalībvalsti, tādēļ iestāšanās aliansē kara laikā nav iespējama, Igaunijas sabiedriskajai raidorganizācijai ERR sacījis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.


Zelenskis interviju ERR sniedzis, pirms piektdien Kijivā ieradās Igaunijas prezidents Alars Kariss.

"Mēs saprotam, ka nevaram ievilkt karā nevienu NATO dalībvalsti, un tādēļ mēs saprotam, ka nekļūsim par NATO dalībvalsti, kamēr turpinās karš. Ne tādēļ, ka mēs nevēlamies, bet tādēļ, ka nevaram," klāstīja Zelenskis.

Kā pauda Ukrainas prezidents, līdz kļūšanai par pilntiesīgu NATO dalībvalsti Ukraina sagaida alianses drošības garantijas.

"Pašlaik, kad mēs runājam par drošības garantijām Ukrainai, mēs runājam par sankcijām, finanšu garantijām, bruņojumu un tamlīdzīgi. Tomēr mēs vēlamies, lai viss būtu skaidri ierakstīts dokumentos un nostiprināts ar konkrētām darbībām. Tādas drošības garantijas darbotos līdz brīdim, kamēr Ukraina nesaņems galveno drošības garantiju, kas ir tieši dalība NATO," pavēstīja Zelenskis.

Saistītās ziņas

Laikraksts: Brisele strādā pie Ukrainas atbalsta četru gadu plāna
Zelenskis: Ukraina pieliks punktu Maskavas despotijas vēsturei 1
NATO jaunajos plānos būs detalizēta rīcība, kā reaģēt uz Krievijas agresiju

Piektdien, sagaidot Karisu Kijivā, Zelenskis tviterī rakstīja, ka "Igaunija ir starp tiem, kuru palīdzība mūsu aizsardzībai ir ātrākā un plašākā, ja ņem vērā palīdzības attiecību pret valsts iekšzemes kopproduktu". Viņš pateicās Igaunijai par atbalstu.

Savukārt Kariss tviterī paziņoja, ka ir tikšanās ar Zelenski laikā atkārtoti apliecinājis "Igaunijas dzelžaino atbalstu Ukrainai kaujas laukā un ceļā uz dalību Eiropas Savienībā un NATO".

"Es nevēlos dzīvot pasaulē, kur mums jāiesaistās dialogā ar cilvēkiem, kuri nogalina bērnus, bombardē bērnudārzus, slimnīcas un universitātes. Viņu vieta ir cietumā," rakstīja Kariss, uzsverot, ka Igaunija atbalsta speciālā starptautiskā tribunāla Krievijas pastrādāto noziegumu Ukrainā iztiesāšanai izveidi.

Citi šobrīd lasa

Kas ir slimība "X"? Un kāpēc eksperti ir tik nobažījušies?
Palīdzot “atmaskot negodīgu darbinieku”, Liene zaudēja gandrīz 30 tūkstošus eiro 7
46 gadu vecumā negaidīti miris režisors un videomākslinieks Pēteris Ķimelis
Pievienot komentāru