foto: AP/Scanpix
Bundestāga deputāts: Ķīna uzskata Ukrainu par Krievijas "īpašumu"
Ķīnas līderis Sji Dzjiņpins.
Pasaulē
2023. gada 7. aprīlis, 06:03

Bundestāga deputāts: Ķīna uzskata Ukrainu par Krievijas "īpašumu"

Jauns.lv

Ķīnas varas iestādes diez vai piekritīs oficiālām sarunām ar Ukrainu, neskatoties uz baumām, ka tur neizslēdz dialoga iespēju starp valsts vadītāju Sji Dzjiņpinu un Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski. Ķīnas līderim ir pašam savas vīzijas par Krievijas un Ukrainas karu.

Par to paziņojis Vācijas Kristīgi demokrātiskās savienības (KDS) Bundestāga deputāts Roderihs Kizeveters, raksta vācu "Spiegel".

Pēc viņa teiktā, Ķīna vispār neuztver Ukrainu kā suverēnas teritorijas sastāvdaļu. 

"Viņi uzskata Ukrainu par Krievijas sastāvdaļu, tieši tāpat, kā viņi Taivānu redz kā Ķīnas Tautas Republikas sastāvdaļu," sacīja deputāts.

Tāpēc Sji Dzjiņpins diez vai nomainīs diplomātisko kursu un piekritīs sarunām ar Ukrainu. Kijivai nevajadzētu pievērst uzmanību Ķīnas "miera iniciatīvām", viņš uzskata.

Zelenskis aicina Ķīnas līderi uz sarunām

Ukrainas vara mēģina iziet uz dialogu ar Ķīnu kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma sākuma, jo Pekina ir nozīmīga ģeopolitiska figūra, kas spēj ievērojami pastiprināt Krievijas armijas spēkus, pārdodot savas tehnoloģijas un ieročus. Par to ne reizi vien ir runāts Baltajā namā.

25. martā kļuva zināms, ka prezidents Volodimirs Zelenskis oficiālā līmenī ir nodevis Pekinai "signālu", ka vēlētos veikt sarunu ar Sji Dzjiņpinu.

Jau 29. martā kļuva zināms, ka Zelenskis nav pret redzēt Ķīnas līderi Kijivā, lai pirmo reizi klātienē runātu pilna mēroga kara laikā, raksta UNIAN.