Tretjakova galerijai liek atskaitīties par ekspozīcijas atbilstību "tradicionālām vērtībām"
foto: AP/Scanpix
Krievu mākslinieces Allas Urbanas roka ir redzama starp viņas mākslas darbiem "Jautājums", kad viņa pozē fotogrāfiem izstādē "No dzelzs līdz gaismas pilienam" Tretjakova gleznu galerijā Maskavā, Krievijā, pirmdien, 25. janvārī, 2021. gadā.
Pasaulē

Tretjakova galerijai liek atskaitīties par ekspozīcijas atbilstību "tradicionālām vērtībām"

Jauns.lv/LETA

Krievijas Kultūras ministrija pieprasījusi Maskavas Tretjakova galerijai atskaitīties par savas pastāvīgās ekspozīcijas sakārtošanu atbilstoši "garīgi morālajām vērtībām".

Tretjakova galerijai liek atskaitīties par ekspozī...

Kā ziņo angļu valodā iznākošais laikraksts "The Moscow Times", Tretjakova galerijas direktore saņēmusi Muzeju departamenta vadītāja vietnieces Natālijas Čečeļas vēstuli, kurā muzejam uzdots līdz 6.februārim atbildēt uz kāda Sergeja Šadrina sūdzību, ko saņēmusi Kultūras ministrija.

Šadrins sūdzībā raksta, ka Tretjakova galerijas ekspozīcija "pilnībā neatbilst garīgi morālajām vērtībām" un muzejā izstādīti "darbi, kam ir destruktīvas ideoloģijas pazīmes".

Sūdzības iesniedzējs piebildis, ka Tretjakova galerijas eksponāti "izsauc dziļu pesimismu, tukšuma un bezizejas sajūtu".

Šadrins arī raksta, ka XX gadsimta otrās puses darbos vērojamas "neskaitāmu bēru" ainas, "tajā skaitā ar marginālu elementu klātbūtni", alkohola lietošana, kā arī krievu valdnieku un kultūras darbinieku "voluntāras interpretācijas".

Viņš, piemēram, norāda, ka ciklā "Slepenais vakarēdiens", kuru veido 13 audekli, "nevar saprast, kurš ir Jūda", bet tēlnieka Aleksandra Burganova 1978.gadā radītā skulptūra "Pieta" ir reliģiska sižeta "velnišķa interpretācija", jo Dievmātei nav galvas.