foto: LETA
Putins izslēdzis Latvijas gada aktrisi Čulpanu Hamatovu no labdarības fonda pilnvaroto padomes
Aktrise Čulpana Hamatova ar saņemto "Spēlmaņu nakts" balvu kategorijā "Gada aktrise" par lomu Jaunā Rīgas teātra izrādē "Post Scriptum" svinīgajā "Spēlmaņu nakts" balvu pasniegšanas ceremonijā Dailes teātrī.
Pasaulē
2022. gada 15. decembris, 20:19

Putins izslēdzis Latvijas gada aktrisi Čulpanu Hamatovu no labdarības fonda pilnvaroto padomes

Jauns.lv/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins izslēdzis aktrisi Čulpanu Hamatovu no labdarības fonda "Krug dobra" (Labestības loks) pilnvaroto padomes.

No padomes izslēgta arī aktrise Ksenija Rapoporta.

Tajā pašā laikā padomē iekļauta bērnu tiesībsardze un valdošās partijas "Vienotā Krievija" Ģenerālpadomes prezidija locekle Marija Ļvova-Belova, bijušais hokejists un Valsts domes deputāts no "Vienotās Krievijas" Vladislavs Tretjaks un kosmonauts Oļegs Novickis.

Aktrise Čulpana Hamatova uz sarkanajiem paklājiem Kannās, Venēcijā un citviet

gallery icon
13

Fonds "Krug dobra" tika izveidots pagājušā gada janvārī, lai palīdzētu bērniem ar retām un smagām slimībām. Šobrīd tikai caur to iespējams iegādāties dārgās zāles "Zolgensma" bērniem ar spinālo muskuļu atrofiju.

2020.gadā, paziņojot par labdarības organizācijas izveidi, Putins pavēstīja, ka tā tiks finansēta, paaugstinot nodokļus tiem krieviem, kuri pelna vairāk nekā piecus miljonus rubļu gadā.

Čulpana Hamatova uz JRT skatuves izrādē "Post Scriptum"

Jaunajā Rīgas teātrī pirmizrādi piedzīvojis iestudējums "Post Scriptum" ar izcilo krievu aktrisi Čulpanu Hamatovu galvenajā un vienīgajā lomā. Monizrādes režisors ...

gallery icon
8

Hamatova 2012. gada prezidenta vēlēšanās publiski atbalstīja Putina kandidatūru, taču pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā viņa nosodīja karu un diktatora Putina īstenoto politiku. Nartā viņa aizbrauca no Krievijas un pašlaik uzturas Rīgā.

Arī Rapoporta ir iestājusies pret karu. Viņa piedalījusies arī vairākās politieslodzīto atbalsta akcijās.