Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ukraiņu karavīrs Harkivas apgabalā vēro pašgājējhaubici. 2022. gada 17. maijā. (Foto: AFP/Scanpix)

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Baidens apstiprina 40 miljardu dolāru palīdzību Ukrainai 32

Pasaulē
4. aprīlī 10:30 2022. gada 4. aprīlī 10:30 | Papildināts, Vakar 00:02
  Jauns.lv
Kopš šī gada 24. februāra Krievija īsteno iebrukumu Ukrainā. Kopš kara sākuma ar artilēriju un raķetēm apšaudītas vairākas Ukrainas pilsētas, ik dienu valstī bez mitas skanot trauksmes sirēnām. Bojāgājušo Ukrainas civiliedzīvotāju skaits mērāms vairākos tūkstošos, bet agresorvalsts Krievija ziņas par saviem zaudējumiem neatklāj. Kara dēļ pamest savas mājas un bēgļu gaitās doties nācies miljoniem ukraiņu.

Seko Jauns.lv teksta tiešraidei, lai par jaunākajiem notikumiem uzzinātu pirmais. Teksta tiešraides arhīvs skatāms šeit.

Krievijas agresija Ukrainā

  Okupantu izpostītā Harkiva 05:09

 

  Šāviņi Mikolajivas apkārtnē 04:44

 

  Raķetes Hersonas tuvumā 04:18

 

  Iznīcina vēl vienu okupantu bataljonu 03:50

Ukrainas aizstāvji ziņo, ka viņiem netālu no Serebrjankas izdevies sakaut okupantu bataljonu - vairākus desmitus karavīru, militāro tehniku un pat pontontiltu.

 

  Skaidri jāpasaka: Krievija ir fašistiska valsts 03:22

Vairāku grāmatu par fašismu un totalitarismu autors amerikāņu rakstnieks un vēsturnieks Timotijs Snaiders sarunā "The New York Times" pauž viedokli, ka krieviem ir skaidri un gaiši jāsaka, ka Krievija ir fašistiska valsts.

 

  Pasaule sadodas rokās 02:51

 

  Karš neatgriezeniski izmaina 02:25

 

  Atgriešanās mājās pēc 3 mēnešiem kara 01:58

Skats no Harkivas.

 

  Piemineklis varoņiem 01:31

Liela daļa Ukrainas panākumu tēvzemes aizstāvēšanā jāuzņemas arī zemniekiem ar traktoriem. Kijivā tagad viņiem ir savs piemineklis.

 

  3 civiliedzīvotāji nogalināti Hersonas apgabalā 01:05

Okupanti esot apšaudījuši dzīvojamās mājas Bilozerkas ciematā, nogalinot vismaz trīs civiliedzīvotājus un vēl vismaz trīs ievainojot.

 

  Ukrainā kritis Krievijas ministra brāļadēls 00:36

Vairāki Ukrainas mediji ziņo, ka, karojot viņu zemē, miris Krievijas Aizsardzības ministra vietas izpildītāja Adama Hamhojeva brāļadēls Junoss Beka Evkurovs, kurš bija kāda okupantu grupējuma komandieris.

 

  Krievu militārā tehnika Kijivas centrā 00:14

"Speciālā operācija" rit pēc plāna, jo krievu militārā tehnika sasniegusi Ukrainas galvaspilsētas centru. Tā varētu nosaukt ukraiņu sarīkotu izstādi Kijivas centrā, kurā redzama okupantu militārā tehnika, tiesa, metallūžņu veidā.

 

  Doneckā okupanti nonāvējuši 7 civiliedzīvotājus 23:50

Doneckas apgabala mērs Pavlo Kirilenko atklājis, ka krievu šāviņi 21. maijā nonāvējuši vismaz septiņus civiliedzīvotājus. Vēl vismaz 10 cilvēki ievainoti.

 

  Mikolajivā novākts Aleksandra Puškina piemineklis 23:28

Mikolajivas pilsētā novākts pazīstamā krievu rakstnieka Aleksandra Puškina piemineklis. Kā stāsta pilsētas mērs Oleksandrs Senkevičs, piemineklis novākts, lai izvairītos no iespējama vandalisma. Par piemienkļa tālāko likteni tiks lemts pēc kara beigām.

 

  Ukraiņi varētu pāriet pretuzubrukumā 23:09

"Conflict Intelligence Team" (CIT) vadītājs Ruslans Levijevs paudis viedokli, ka karš pāries Ukrainai izdevīgā gultnē pēc aptuveni pusotra vai diviem mēnešiem. Rietumvalstu bruņojums pēc aptuveni dieviem ļautu arī pāriet pretuzbrukumā.

 

  Pateicība palīgiem 22:49

Neliela nīderlandiešu bezpeļņas organizācija kopš okupantu iebrukuma Ukrainas pilsētām ir nogādājusi aptuveni 70 neatliekamās medicīniskās palīdzības un ugunsdzēsēju transportlīdzekļus.

 

  Varoņu acīm 22:28

Ieskats "Azovstaļ" aizstāvju ikdienā:

 

  Ukraina bruņojas 22:10

Uz Ukrainu dodas jauni "M777".

 

  Mariupoles aizstāvjus varētu apmainīt 21:49

Krievijas puses pārstāvis miera sarunās Leonīds Sluckis apgalvo, ka Krievija apdomātu gūstā nonākušo Ukrainas aizstāvju apmainīšanu pret prokremlisko politiķi Viktoru Medvedčuku.

  Ukrainas ģenerālštābs ieskicē okupantu plānus 21:30

Ukrainas Ģenerālštābs ziņo, ka okupanti gatavo triecienu Slovjanskai un Limanai. Krievu iebrucēji šodien neveiksmīgi mēģināja uzbrukt Lipovei, Vasjalivkai, Marjinkai un Novomihalivkai Doncekas apgabalā.

Karš Ukrainā sākās, Krievijas prezidentam Vladimirs Putins ceturtdien, 24. februārī, negaidīti sakot runu Krievijas televīzijā, paziņojot par "militāru operāciju" Ukrainā un aicinot Ukrainas armiju "'nolikt ieročus".

"Es esmu pieņēmis lēmumu par militāru operāciju," sacīja Putins neilgi pirms plkst.6 (plkst.5 pēc Latvijas laika). 

Viņš apgalvoja, ka operācijas mērķis ir civiliedzīvotāju aizsardzība un tā ir atbilde uz draudiem no Ukrainas puses. Putins piebilda, ka Krievijai nav mērķis okupēt Ukrainu un ka atbildība par asinsizliešanu gulstas uz Ukrainas '"režīmu".

Putins brīdināja pārējās valstis, ka jebkāds mēģinājums iejaukties Krievijas rīcībā novedīs pie "sekām, kādas tās nekad nav redzējušas".

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Baidens apstiprina 40 miljardu dolāru palīdzību Ukrainai 32
Agresīvs rašists vilcienā sola nāvi ukraiņiem 11
Policisti bēniņos aiz skursteņa atrod varmāku, kurš vakar nodarīja miesas bojājumus jaunietim ar Ukrainas karogu 8
Skatīt visus komentārus