Pasaulē

Slīkstošas meitenes veidols upē Spānijā satrauc cilvēkus, tomēr glābt viņu nevajag

Jauns.lv

Vietējos iedzīvotājus Spānijas pilsētā Bilbao satraukušas Nervjonas upē redzamas slīkstošas meitenes aprises. Vēlāk gan noskaidrojies, ka uztraukumam nav pamata.

Slīkstošas meitenes veidols upē Spānijā satrauc ci...

Izrādījies, ka upē, iepriekš nebrīdinot, uzstādīts mākslas objekts.

Noslēpumaino skulptūru ar nosaukumu "Bihar" (no basku valodas tulkojot "Rītdiena") uzstādījis meksikāņu hiperreālisma mākslinieks Rubens Orozko. Projekta mērķis ir rast cilvēkos apziņu, ka "viņu rīcība var mūs vai nu nogremdēt, vai noturēt virs ūdens", rosinot debatēt par ilgtspējību.

Nervjonas upes līmenim pieaugot un nokrītoties, 120 kilogramu smagā stikla šķiedras figūra reizēm iegrimst un tad atkal iznirst no ūdens, kā norāda pats mākslinieks, atspoguļojot to, kas varētu notikt, "ja mēs turpināsim likt likmes uz neilgtspējīgiem modeļiem, piemēram, tādiem, kas veicina klimata pārmaiņas".

Statuja upē ievietota nakts laikā, nākamajā rītā pārsteidzot Bilbao iedzīvotājus un viesus.

"Sākumā, kad galva bija ārā no ūdens, tā mani iedzina stresā, bet nu tā pauž skumjas, daudz skumju," sacīja viena no skulptūras vērotājām. "Viņa pat neizskatās noraizējusies, tā, it kā ļautos noslīkšanai."

Kāda cita garāmgājēja sākotnēji domājusi, ka figūra upē iemesta kā kāda traģiska pagātnes notikuma piemiņa. "Šodien es uzzināju, ka par to nav runa, bet es domāju, ka cilvēki var skulptūrai piešķirt savu nozīmi," viņa sacīja.

"Bihar" nav pirmais Orozko darbs, kas pārsteidzis un aizkustinājis Bilbao. Pirms diviem gadiem viņa radītā dabiskā izmēra vientuļas sievietes statuja "Invisible Soledad", kas bija aplūkojama uz soliņa parkā, sabiedrībā raisīja debates par vecāka gadagājuma cilvēku izolēto dzīvi.