Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Baltkrievijas Valsts robežu komitejas tīmekļa vietnē ievietotā fotogrāfija, kurā redzams, iespējams, ar medību ieroci (skrotīm) sašauts Baltkrievijas puses robežstabs. (Foto: Ekrānuzņēmums no "Gpk.gov.by")

FOTO: Lukašenko režīms apgalvo, ka ukraiņi apšaudījuši Baltkrievijas robežstabu 2

Pasaulē
15. septembrī 18:14 2021. gada 15. septembrī 18:14 | Papildināts, 15. septembrī 18:30
  Jauns.lv
Baltkrievijas Valsts robežu komitejas tīmekļa vietnē publicētas fotogrāfijas, kurās redzams apskādēts Baltkrievijas robežstabs uz robežas ar Ukrainu. Baltkrievijas puse apgalvo, ka tas varētu būt noticis Ukrainas pusei apšaudot robežstabu.

Saskaņā ar Lukašenko režīma kontrolēto Baltkrievijas iestāžu teikto, incidents noticis vēl 11. septembrī, Pinskas robežsardzes iecirkņa tuvumā, valsts dienvidos.

Apskatot robežzīmes, robežsargi esot atklājuši staba un tam piestiprinātā vairoga - Baltkrievijas ģerboņa - bojājumus.

Baltkrievijas puse arī apgalvo, ka viņuprāt šāviens izdarīts no medību bises.

Fotoattēlos redzams, ka uz staba, iespējams, palikuši skrošu nospiedumi.

Pēc "tikšanās ar Ukrainas pusi" secināts, ka šāvieni esot veikti no Ukrainas teritorijas. "Šobrīd notiek notikušā skaidrošana," pateikts Baltkrievijas oficiālajā paziņojumā.

Tikmēr Ukrainas mediji, atsaucoties uz atbildīgajām valsts iestādēm ziņo, ka bojāto robežstabu atraduši tieši Ukrainas Valsts robežsardzes pārstāvji.

Par to nekavējoties paziņots otrai pusei - Baltkrievijas robežsargiem. Arī Ukrainas puse notikušā izmeklēšanai piesaistījusi savus spēkus.

Ukraina arī ziņo, ka incidenta vieta ir tāda, kurā pārvietoties kājām ir ļoti apgrūtinoši, tādēļ viena no versijām par notiekošo pieļauj, ka šāvēji pārvietojušies ar laivu, netālu esošajā kanālā.

Uz vietas nav atrasta arī izšautā patronas čaula. Baltkrievijas puse pagaidām neesot arī cēlusi pretenzijas par notikušo, mediju Pravda.com.ua informē Ukrainas Valsts robežsardzes pārstāvis Andrijs Demčenko.

Lukašenko saasina retoriku

Jāpiebilst, ka pēdējo nedēļu laikā Lukašenko atkārtoti saasinājis retoriku par Ukrainu, runājot par "draudiem no dienvidiem".

Saistītās ziņas

Robežsardze arī turpmāk paredzēs stingrus ierobežojumus masu medijiem pie robežas ar Baltkrieviju 1
Diennakts laikā novērsti 19 mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu
Lukašenko režīma propaganda: uz Latvijas - Baltkrievijas robežas zem smagā auto riteņiem metas afgānis. VIDEO 10

Šobrīd, kā zināms, Krievijas un Baltkrievijas teritorijā notiek plašas militārās mācības "Zapad-2021", kurās piedalās Krievija, Baltkrievija un virkne citu valstu.

Lukašenko iepriekš arī paziņojis, ka drīz Baltkrievijas-Ukrainas pierobežā tiks izvietotas Krievijas Federācijas bruņoto spēku arsenālā esošās jaudīgās C-400 raķešu sistēmas.

Iepriekš arī novēroti vairāki incidenti, pēc kuriem spriežot, Lukašenko režīms izmantojis uz Baltkrievijas-Lietuvas un Baltkrievijas-Latvijas radušos situāciju ar imigrantiem, lai izplatītu tendenciozu un nepatiesu informāciju par ES valstu robežsargu attieksmi pret šiem ļaudīm.

Citi šobrīd lasa

Kāpēc izjūk attiecības? Pretpoli pievelkas... vai tomēr ne?
Beidzot izdevies izpētīt, kas atrodas Jemenas tuksneša "Elles akas" iekšienē 6
Tikai vienā novadā pēdējo divu nedēļu laikā nav reģistrēts neviens Covid-19 inficētais 6
Skatīt visus komentārus

Еще не пришедшая в форму после родов Меган Маркл повторила образ герцогини Кэтрин

Случился "сильный стресс": Лариса Гузеева экстренно госпитализирована