Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
“Lūk, viņu īstā seja – nelietīgā, fašistiskā, nacistiskā seja!” emocionāli izpaudies Baltkrievijas pašpasludinātais prezidents. (Foto: AP/Scanpix)

"Izlaida pie robežas, lika skriet un šāva virs galvām!" Lukašenko apsūdz Lietuvas robežsargus briesmu darbos pret migrantiem 11

Pasaulē
22. jūlijā 05:42 2021. gada 22. jūlijā 05:42
  Jauns.lv
Sociālajos tīklos ievērību guvis kārtējais Baltkrievijas pašpasludinātā prezidenta Aleksandra Lukašenko monologs, kurā viņš vaino Lietuvas robežsargus migrantu piekaušanā, spīdzināšanā un citos pārkāpumos.

Video, kuru šonedēļ publicējusi “Baltkrievijas Telegrāfa Aģentūra” (“BelTA”), redzams kā Lukašenko emocionāli uzrunā savu valdību, stāstot briesmu stāstus par to, kas it kā notiek uz Lietuvas-Baltkrievijas robežas.

Tur, kā zināms, Lukašenko realizētās politikas dēļ vairākas nedēļas ir saasinājusies problēma ar nelegālo imigrāciju – iespējams, Baltkrievijas atbildīgo varasiestāžu mērķtiecīgas rīcības rezultātā Lietuvā cenšas iekļūt iepriekš nepieredzēts daudzums migrantu no Irākas un citām valstīm.

Lukašenko: “Lūk, viņu īstā seja!”

Uzrunājot savus padotos, Lukašenko atstāsta it kā migrantu piedzīvoto.

“Atņēma viņiem pases, saplēsa viņu priekšā un samīdīja. Bruņoti robežsargi atveda viņus [migrantus] uz Baltkrievijas-Lietuvas robežu, nolika kā tādi fašisti šos 26 cilvēkus un dzina uz priekšu, šaujot virs galvām. Daudzi bija piekauti, daļa šobrīd atrodas slimnīcā. Starp cietušajiem ir arī sieviete stāvoklī. Viņa kaut kādus draudus rada Lietuvai vai Eiropas Savienībai? Nē! Viņa bēg no kara, kuru Tuvajos Austrumos un citur viņi [rietumvalstis] aizsāka!” enerģiski stāstīja Lukašenko.

Pierādījumus skaļajiem apgalvojumiem – tostarp, ka Lietuvas pusē imigranti sisti ar stekiem nopratināšanu laikā, un, ka Lietuvas (NATO dalībvalsts) robežsargi it kā šāvuši pāri galvām, noprotams, Baltkrievijas teritorijas virzienā – Baltkrievijā valdošais prezidents nesniedza.

Jāpiebilst, ka Baltkrievijas oficiālās varas kontrolētajos medijos jau kādu laiku cirkulē stāsti, kuros apgalvots, ka Lietuvā migrantus pakļauj spīdzināšanai un pārkāpj viņu cilvēktiesības.

Savā runā Lukašenko arī salīdzināja Lietuvas robežsargus ar nacistiem un, runājot par lietuviešiem kopumā, piebilda: “Viņi vienmēr tādi ir bijuši! Kamēr baltkrievi ir svēti cilvēki, karojuši vien tad, kad sava zeme jāaizstāv.”

“Lūk, viņu īstā seja – nelietīgā, fašistiskā, nacistiskā seja!” emocionāli izpaudies Baltkrievijas pašpasludinātais prezidents.

Saistītās ziņas

Baidena padomnieks sola Cihanouskai saukt Lukašenko režīmu pie atbildības 2
"Vajadzēja iznākt un sasist tam nelietim purnu" - Lukašenko pārmet Baltkrievijas vēstniekam Latvijā bezdarbību karoga noņemšanas lietā 14
Baltkrievijas opozīcija: Lukašenko režīms apzināti izplata Covid-19 politieslodzīto vidū 11

Lietuvas robežsardze: “Šīs ir viltus ziņas”

Šis stāsts atsauc atmiņā Donbasa konflikta gados izplatītās viltus ziņas par Ukrainas pusē karojošo zvērībām, tostarp, prātam neaptveramu (un kā ātri vien izrādījās – absolūti nepatiesu) stāstu par kādu mazu zēnu, kurš it kā piesists krustā.

Jauns.lv sazinājās ar Lietuvas Valsts robežsardzi, lai jautātu, vai robežsardzei ir vēlme komentēt skaļos Lukašenko apgalvojumus. Lietuvas puse lakoniski atbildēja, ka viltus ziņas nekomentē.

Citi šobrīd lasa

FOTO: Ostapenko un Čavars iesoļo olimpiskajā stadionā. Tokijas Olimpiskās spēles ir atklātas 2
Vai Tokijā solīja lietu? Mūsu sportistu tērpi soctīklu lietotājiem nepaliek nepamanīti
FOTO: ļaudis līksmo "Pieci.lv" dārza svētkos
Skatīt visus komentārus

"Купальник вас страшнит": пляжные фото певицы Ханны высмеяли подписчики 1

Скандал с Zivert: певица взяла гонорар за концерт в Турции, но от выступления отказалась