Covid-19 pandēmija bija novēršama, norāda neatkarīgu ekspertu grupa
Pasaules Veselības organizācijas (PVO) izveidotā Neatkarīgā darba grupa sniegusi ziņojumu, kurā analizēta PVO un pasaules valstu reakcija uz vīrusa izplatību. Ziņojumā teikts, ka PVO un pasaules valstu valdību kopīgā atbilde uz koronavīrusa uzliesmojumu bijis "toksisks kokteilis", raksta BBC.
Ziņojumā ar nosaukumu "Covid-19: padariet to par pēdējo pandēmiju" teikts, ka PVO vajadzēja izsludināt globālu ārkārtas situāciju agrāk, nekā tas tika darīts, ar piebildi, ka bez steidzamām pārmaiņām pasaule ir neaizsargāta arī pret citu slimību lieliem uzliesmojumiem.
Ciešanas, ko cilvēkiem visā pasaulē turpina sagādāt Covid-19 pandēmija [Brīdinām, nepatīkami skati!]
Katru dienu no jaunā koronavīrusa mirst liels skaits cilvēku visā pasaulē, pakļaujot traģēdijai daudzu valstu iedzīvotājus un paverot skatam baisas ...
Vairāk nekā 3,3 miljoni cilvēku visā pasaulē līdz šim ir miruši Covid-19 vīrusa dēļ. Neatkarīgās darba grupas izpētes mērķis bija rast atbildes uz to, kā vīruss spējis inficēt vairāk nekā 159 miljonus cilvēku un nogalināt 3,3 miljonus.
"Situāciju, kurā atrodamies šodien, varēja novērst," žurnālistiem sacīja grupas līdzpriekšsēdētāja Elēna Džonsone Sirlīfa, bijusī Libērijas prezidente. "Tā ir saistīta ar neskaitāmām neveiksmēm, nepilnībām un kavēšanos sagatavotībā un reaģēšanā."
Covid-19 pacienti intensīvajā aprūpē slimnīcās 2021. gadā
Covid-19 pandēmija šķiet negrasās atkāpties. Visā pasaulē slimnīcās intensīvajā aprūpē par savu dzīvību cīnās liels skaits Covid-19 pacientu.
Ekspertu grupa apgalvo, ka PVO Ārkārtas komitejai vajadzēja pasludināt uzliesmojumu Ķīnā par starptautisku ārkārtas situāciju nedēļu agrāk nekā tas izdarīts - jau pirmajā sanāksmē 2020. gada 22. janvārī, nevis 30. janvārī.
Pēc tam pazaudēts vēl viens mēnesis, jo lielākā daļa valstu neveica atbilstošus pasākumus, lai apturētu vīrusa izplatīšanos.
Tad PVO kavēja tās pašas noteiktie normatīvie akti, ka ceļošanas ierobežojumus būtu jānosaka kā pēdējo variantu, paziņoja komisija, norādot, ka Eiropa un ASV nokavējusi visu februāra mēnesi, rīkojoties vien tad, kad ar Covid-19 pacientiem sāka piepildīties slimnīcas.
Covid-19 plosītā Indija un nogurušie cilvēki
Indijā svētdien reģistrēts jauns koronavīrusa inficēšanās gadījumu skaita rekords - teju 350 000 diennakts laikā. Pēdējo 24 stundu laikā reģistrēti ...
Kamēr ASV un Eiropa pamazām sāk atvieglot pandēmijas laikā ieviestos ierobežojumus, vīruss joprojām postoši ietekmē daļu Āzijas. Jo īpaši smaga situācija ir Indijā, kur slimnīcas saskaras ar skābekļa trūkumu. Arī Indijas kaimiņvalstīs, piemēram, Nepālā, vērojams Covid-19 uzliesmojums.
Lai novērstu atkārtotu katastrofālu pandēmiju, ziņojumā ierosinātas galvenās reformas:
- Jāizveido jauna Globālo draudu padome ar pilnvarām saukt valstis pie atbildības;
- Jāizveido slimību uzraudzības sistēma, lai varētu publicēt informāciju bez attiecīgo valstu apstiprinājuma;
- Vakcīnas jāklasificē kā sabiedriskas nozīmes preces, un ir jāizveido pandēmijas finansēšanas mehānisms;
- Turīgajām G7 valstīm nekavējoties jāpieprasa piešķirt 1,9 miljardus ASV dolāru PVO "Covax" programmai, kas nodrošina vakcīnu atbalstu valstīs ar zemiem ienākumiem.
Ekspertu grupas līdzpriekšsēdētāja un bijusī Jaunzēlandes premjerministre Helēna Klārka sacīja, ka ir ļoti svarīgi, lai PVO būtu plašas pilnvaras. "Ja ceļošanas ierobežojumi būtu noteikti ātrāk, plašāk, izdotos ievērojami aizkavēt ātru slimības pārnesi," viņa piebilda.
Medicīnas vilcienā Krievijā notiek potēšana pret Covid-19
Krievijā "Sputnik V" Covid-19 vakcīnas cilvēki var saņemt arī vilcienā, kas pirms vairāk nekā 20 gadiem tika radīts, lai sasniegtu ...