Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Lidmašīnas Kanādas Gaisa spēku (CAF) bāzē Trentonā. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Lidmašīna ar kanādiešu karavīriem pusceļā uz Latviju pagriezta atpakaļ 8

Pasaulē
6. jūlijā 10:52 2020. gada 6. jūlijā 10:52 | Papildināts, 6. jūlijā 15:03
  Jauns.lv / LETA
Kara lidmašīna ar kanādiešu karavīriem, kas atradās ceļā uz Latviju, ceturtdien pusceļā pagriezta atpakaļ, jo konstatēts, ka kāda persona, kas varētu būt nonākusi kontaktā ar lidaparātā esošajiem cilvēkiem, ir inficējusies ar covid-19.

Nacionālās aizsardzības ministrija sabiedriskajai raidorganizācijai CBC sestdien pavēstījusi, ka inficētā persona pati lidmašīnā nav atradusies, taču varējusi būt nonākusi kontaktā ar kādu no pasažieriem pirms lidmašīnas pacelšanās no Kanādas Gaisa spēku (CAF) bāzes Trentonā.

CAF par inficēšanās gadījumu uzzinājuši, kad lidaparāts jau atradies gaisā.

Lai izvairītos no infekcijas iespējamās izplatīšanās, pieņemts lēmums atgriezt lidmašīnu Kanādā, nevis turpināt lidojumu uz Latviju, e-pasta vēstulē norādījis Kanādas Operāciju apvienotā komandpunkta (CJOC) pārstāvis.

Lidmašīnā atradušies aptuveni 70 karavīri un apkalpes locekļi. Tagad pirms nosūtīšanas uz Latviju karavīriem būs atkārtoti jāaizvada divas nedēļas karantīnā.

Šis gadījums kopumā nav ietekmējis Latvijā izvietotā Kanādas kontingenta rotāciju, atzina Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš. "Nav nekādas problēmas. Tas ir vienkārši tehniskais jautājums. Viņi pēc kāda laika atlidos uz Latviju. Vispār nav nekādu izmaiņu ne politiskajā, ne militārajā līmenī, ka kaut kas varētu nenotikt," norādīja Kalniņš un piebilda, ka konkrētajā lidmašīnā atradās neliels skaits Kanādas karavīru.

NBS komandieris norādīja, ka Latvijas sabiedroto rotācija notiek apmēram divu mēnešu laikā.

Kanāda komandē Latvijā izvietoto starptautisko NATO kaujas grupu, un Latvijā šobrīd atrodas 540 kanādiešu karavīri.

Jūlijā paredzēta Latvijā dislocēto kanādiešu karavīru nomaiņa rotācijas kārtībā. Latvijā esošās kaujas grupas komandieris pulkvedis Ēriks Laforests CBC iepriekš norādīja, ka pirms nosūtīšanas uz Latviju katram karavīram būs jāaizvada divas nedēļās karantīnā.

Apturētajai lidmašīnai pēc ierašanās Latvijā vajadzēja nogādāt atpakaļ Kanādā 70 karavīrus, kuru misija Latvijā beidzas.

Tagad Kanādas armija apsver citas iespējas viņu transportēšanai uz mājām.

Citi šobrīd lasa

10 pārtikas produkti, kas ir bīstami kaķiem
Anglijā atrisināta pazuduša lietuvieša mistērija: par mirušu uzskatītais viesstrādnieks rūpīgi slēpies
FOTO: viesi dodas vērot Dž.Dž.Džilindžera jaunāko iestudējumu "Petuški"
Skatīt visus komentārus

Попа, как у Ким: «Живой Кен», ставший женщиной, показал фигуру в купальнике

Королевская семья неожиданно "поздравила" герцогиню Меган с 39-летием