Ukrainas ugunsdzēsēji jau mēnesi dzēš ugunsgrēkus pie Černobiļas
foto: Pyotr Sivkov/TASS/All Over Press/ Vida Press
Ugunsgrēks plosās Černobiļas slēgtajā zonā.
Pasaulē

Ukrainas ugunsdzēsēji jau mēnesi dzēš ugunsgrēkus pie Černobiļas

Jauns.lv / LETA

Ukrainas ugunsdzēsēji jau mēnesi cenšas apdzēst ugunsgrēkus netālu no bijušās Černobiļas atomelektrostacijas (AES) un piektdien cīņā ar liesmām piedalās vairāk nekā 200 ugunsdzēsēju.

Ukrainas ugunsdzēsēji jau mēnesi dzēš ugunsgrēkus ...

Pēc satelītuzņēmumiem aplēsts, ka ugunsgrēki skāruši 11 500 hektārus meža.

Vides eksperti bažījās, ka ugunsgrēki varētu atsegt radioaktīvos pelnus, kas saglabājušies augsnē.

Pie Černobiļas jau divas nedēļas notiek cīņa ar meža ugunsgrēkiem

Ukrainas ugunsdzēsēji sestdien pastiprinājuši centienus apdzēst ugunsgrēkus netālu no bijušās Černobiļas atomelektrostacijas (AES), kuri deg jau divas nedēļas un dūmi ...

"Radiācijas fons Kijevā, Kijevas reģionā un aizliegtajā zonā ir dabīgā fona radītāju robežās," piektdien paziņoja Valsts Ārkārtas dienests.

Pie Černobiļas plosās meža ugunsgrēki

Netālu no bijušās Černobiļas atomelektrostacijas (AES) plosās meža ugunsgrēki, kas zinātniekos raisa bažas par radiāciju, kas saglabājusies šajā apgabalā kopš ...

Černobiļas AES katastrofa 1986.gada 26.aprīlī ir lielākais civilās kodolenerģētikas negadījums. Eksplozijā notikuma vietā gāja bojā 30 cilvēki, bet simtiem cilvēku mira vēlāk radiācijas izraisītu slimību dēļ. Precīzs upuru skaits nav noteikts. Toreizējās padomju varasiestādes sākotnēji mēģināja slēpt kodolkatastrofas mērogus.

30 kilometru rādiusā ap AES tika evakuēti 350 000 cilvēku, šajā zonā joprojām nav ļauts dzīvot. Taču aptuveni 200 cilvēki, neskatoties uz oficiālo aizliegumu, ir atgriezušies šajā zonā.