Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Valsts prezidents Egils Levits piedalās biedrības "Latvijas Formula 2050" rīkotajā ekspertu konferencē "Politiskās kultūras loma Latvijas ilgtspējīgā attīstībā: problēmas, izaicinājumi un kopsakarības", kurā nozares speciālisti spriež par politisko kultūru Latvijā un valsts ilgtspēju. (Foto: LETA)

Prezidents atklāj, kādā gadījumā no Irākas tiktu atsaukti latviešu karavīri 12

Ārzemēs
2020. gada 8. janvārī 12:26 2020. gada 8. janvārī 12:26
  Jauns.lv / LETA
Latvijas karavīri atrodas Irākā pēc šīs valsts valdības uzaicinājuma piedalīties misijā cīņā ar "Daesh", līdz ar to, kamēr šis aicinājums ir spēkā, Latvijai nav pamata atsaukt savus karavīrus, šādu nostāju pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) žurnālistiem pauda Valsts prezidents Egils Levits.

Prezidents norādīja, ka lēmumu par karavīru atsaukšanu varētu pieņemt, ja radikāli mainītos drošības situācija Irākā, tomēr tas esot militārs jautājums. Arī Kariņš sacīja, ka būtiskākais ir karavīru drošība, kas "tiek turēta pirmajā vietā".

Runājot par Amerikas Savienoto Valstu konfliktu ar Irānu, prezidents akcentēja, ka ne viena, ne otra puse nevēlas situāciju eskalēt un konfliktu saasināt. "Domāju, ka konflikts katrā ziņā netiks saasināts, un pastāv arī diplomātiskas iespējas, kā šo konfliktu starp abām pusēm varētu mazināt," sacīja Levits.

Kā ziņots, Irāna trešdienas rītā izšāva raķetes uz vismaz divām Irākas aviobāzēm, kurās stacionēti ASV karavīri, paziņoja amatpersonas šajās valstīs. Tas bija pirmais akts Irānas solītajā atriebībā par Irānas Revolucionārās gvardes vienības "Kudsas spēki" komandiera ģenerāļa Kasema Soleimani nogalināšanu ASV bezpilota lidaparātu triecienā Bagdādē.

Pentagons paziņoja, ka tas vēl "strādā pie sākotnējās kaujas zaudējumu novērtēšanas" pēc tam, kad "Irāna palaida vairāk nekā 10 ballistisko raķešu pret ASV armiju un koalīcijas spēkiem Irākā". "Ir skaidrs, ka šīs raķetes tika palaistas no Irānas un bija vērstas pret vismaz divām Irākas armijas bāzēm, kurās stacionēts ASV armijas un koalīcijas personāls - Ainasadā un Erbīlā."

Par iespējamiem upuriem vēl nav ziņots, bet Pentagons paziņoja, ka ir bijis gatavs iespējamiem Irānas uzbrukumiem. "Šīs bāzes ir bijušas augstas trauksmes gatavības stāvoklī saistībā ar norādēm, ka Irānas režīms plānojis uzbrukt mūsu spēkiem un interesēm reģionā," sacīja Pentagona preses sekretārs.

Latvijas Aizsardzības ministrijas preses pārstāvis Kaspars Galkins LTV "Rīta panorāmā" apliecināja, ka vienā no bāzēm, pret kuru bija vērsts uzbrukums, atrodas arī Latvijas karavīri, kuri neesot cietuši un atrodas drošībā. Galkins uzsvēra, ka bāzē dienošie bijuši informēti, ka šāds uzbrukums ir gaidāms, attiecīgi karavīri bija laicīgi sagatavojušies.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; ES aicina demilitarizēt Zaporižjas AES teritoriju 10
Olga Kambala tomēr Turcijā netiek pie jauna deguna un krūtīm. Kāpēc tā? 8
"Mani sāpina viņu attieksme," - Liene Kiviča satraukusies, ka meitas noskaņotas pret māti 5
Skatīt visus komentārus