Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Karš un cilvēku izmisums tuvplānā: šobrīd ap 60 000 sīriešu bēg no valsts 24

Ārzemēs
10. oktobrī 20:11 2019. gada 10. oktobrī 20:11
Jauns.lv / LETA
Sākoties Turcijas militārajai ofensīvai Sīrijas ziemeļaustrumos, nepilnu divu dienu laikā pierobežas rajonus pametuši vairāk nekā 60 000 cilvēku, ceturtdien paziņojusi Lielbritānijā bāzētā Sīrijas kara monitoringa organizācija "Syrian Observatory for Human Rights" (SOHR).

Lielākā daļa cilvēku devušies uz austrumiem virzienā uz Haseku. SOHR direktors Rami Abdelrahmans sacīja, ka visvairāk cilvēku pametuši no Rāselainas, Tell el Abjadas un Derbāsījas apgabalus.

Jau vēstīts, ka Turcija trešdien sāka plašu uzbrukumu kurdu kontrolētajām teritorijām Sīrijas ziemeļaustrumos, vispirms veicot intensīvu bombardēšanu, bet tad izvēršot sauszemes spēku ofensīvu, kas kļuvis iespējams pēc tam, kad apvidu pameta tur dislocētie ASV spēki. Turcijas ofensīvas mērķis Sīrijā ir padzīt kurdu kaujiniekus no robežas un nodibināt pierobežā "drošības zonu", kurp repatriēt sīriešu bēgļus.

Neraugoties uz to, ka kurdu grupējumam "Tautas aizsardzības vienības" (YPG) bijusi izšķiroša loma uzvarās Sīrijā karā pret teroristu grupējumu "Islāma valsts", un to, ka Vašingtona Sīrijas kurdu kaujiniekus uzskata par sabiedrotajiem un tos militāri atbalstījusi, Ankara YPG dēvē par Turcijā ārpus likuma izsludinātā bruņotā separātistu grupējuma "Kurdistānas Strādnieku partija" (PKK) atzaru un uzskata YPG par teroristu organizāciju.

Palīdzības organizācijas bažījas, ka Turcijas ofensīvai var būt postošas sekas uz civiliedzīvotājiem. 14 organizācijas kopīgā paziņojumā norādījušas, ka Sīrijas un Turcijas robežas tuvumā dzīvo aptuveni 450 000 cilvēku, kas būs apdraudēti, ja visas puses nesaglabās maksimālu savaldību un neizvirzīs civiliedzīvotāju aizsardzību par prioritāti. Organizācijas brīdinājušas, ka šie cilvēki var zaudēt piekļuvi palīdzībai, ko pašreiz nodrošina palīdzības organizācijas un to darbinieki, kuriem karadarbības dēļ var nākties pārtraukt darbu vai pārcelties uz citurieni. Organizācija "Glābiet bērnus" atsevišķā paziņojumā norādīja, ka reģionam draud humānā katastrofa, brīdinot par riskiem bērniem.

Daļai no cilvēkiem, kuri devušies bēgļu gaitās, šī nav pirmā reize, kad kara dēļ nācies pārvietoties. Gaidāms, ka Turcijas spēki pakāpeniski virzīsies dziļāk Sīrijā, un Starptautiskā glābšanas komiteja (IRC) trešdien brīdināja, ka Turcijas ofensīvas dēļ bēgļu gaitās var nākties doties līdz pat 300 000 cilvēku.

Citi šobrīd lasa

"Viņš bija liels cilvēks, liela personība" - LNSO direktore Indra Lūkina dalās atmiņās par draugu Andreju Žagaru
Pēc dievišķās proporcijas principa par skaistāko sievieti pasaulē atzīta modele Bella Hadida 10
VIDEO: Igaunijas ceļu policija internetā dalās ar kolēģa neveiklu misēkli saspringtā situācijā
Tēmas: Sīrija, Turcija
Skatīt visus komentārus

Близкие Анастасии Заворотнюк призвали помолиться за здоровье актрисы

«Хорошая авоська»: Анну Седокову высмеяли за откровенное платье 1