Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Maskavā kratīšanas laikā nejauši aizturētais biroja darbinieks: "Seši cilvēki sita, bet es gulēju un neko nedarīju"

Pasaulē
2019. gada 20. augustā 13:13 2019. gada 20. augustā 13:13
  Jauns.lv
"Seši cilvēki sita, bet es gulēju un neko nedarīju," stāsta Korupcijas novēršanas fondam (FBK) līdzās esošā biroja darbinieks, kuru nejaušības dēļ aizturēja un piekāva, piespriežot 8 diennakšu ieslodzījumu.

Vēl viens cietušais no pēdējā laika notikumiem Maskavā ir vienkāršs biroja darbinieks Ivans Uļjanovs. 8. augustā pusdienu pārtraukumā viņš no sava kabineta iznācis koridorā, kur policisti vīrieti brutāli nogāza zemē.

Viņš tika aizturēts, piekauts, bet pēc tam viņam sastādīts protokols un uz 8 diennaktīm viņš nosūtīts uz aizturēšanas centru.

Vīrietim nepaveicās atrasties koridorā, kad uz FBK bija atbraukuši varasiestāžu darbinieki, kuri veica kratīšanas. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Viss tas tikai tāpēc, ka Uļjanovs strādā Alekseja Navaļnija pretkorupcijas fondam blakus esošajā ofisā. Viņam nepaveicās atrasties koridorā, kad uz FBK bija atbraukuši varasiestāžu darbinieki, kuri veica kratīšanas.

Ivans Uļjanovs izcietis astoņu dienu arestu un par savu pieredzi pastāstījis medijam "dozd".

Vīrietis stāsta, ka viņa kompānija, kas atrodas līdzās FBK birojam, nodarbojas ar drošības sistēmu uzstādīšanu. Ķīnas kompānija esot līderis videonovērošanu un piekļuves kontroles sistēmu jomā.

Kad Ivans izgājis koridorā, tajā nekas neesot noticis, un tas bijis brīvs. Iepriekš arī neesot brīdināts, ka telpās notiks kratīšanas. Vīrietis runājis pa telefonu un bijis 10-12 metru attālumā no ofisa, kurā ielauzās septiņi līdz astoņi maskās tērpti vīrieši un pāris civilie saulesbrillēs un viens otrs arī maskā.

Izmeklēšanas komiteja 3.augustā pavēstīja, ka ir uzsākta krimināllieta pret FBK par iespējamu naudas legalizāciju aptuveni miljarda rubļu (13,7 miljonu eiro) apmērā.

8. augustā Korupcijas novēršanas fonda (FBK) ofisā un pie tā darbiniekiem ar kratīšanām ieradās vairāki drošības darbinieki.

Bijušais Alekseja Navaļnija priekšvēlēšanas kampaņas vadītājs Leonīds Volkovs paziņoja, ka izmeklētāji dizaineriem konfiscējuši iMac datorus un četrus neizpakotus klēpjdatorus, kas bija nopirkti, lai aizvietot jau iepriekšējā kratīšanā atsavināto tehniku. Lielākā daļa no tā, kas atsavināti  - "grāmatvedības dokumenti par visiem gadiem".

FBK veicis izmeklēšanu par daudzu Krievijas amatpersonu turības apšaubāmo izcelsmi.

Vienas šādas izmeklēšanas rezultātā tapis video par Krievijas premjerministru Dmitriju Medvedevu, kas tīmekļa vietnē "YouTube" skatīts 31 miljonu reižu.

Navaļnijs šobrīd izcieš 30 dienu apcietinājumu, kas viņam piespriests saistībā ar apsūdzībām par publisku sapulču noteikumu pārkāpumu.

Saistītās ziņas

Navaļnija līdzgaitnieks Volkovs: "Kratīšanas laikā no FBK biroja skapīša nozagti 17 tūkstoši rubļu" 11
Navaļnija birojs izkratīts - bloķēti arī konti, kur ziedotāji sūta naudu 10
Mītiņā Maskavā sanāk 50 000 cilvēku; aizturēta Navaļnija sabiedrotā Ļubova Soboļa 9

28.jūlijā viņš no cietuma tika nogādāts slimnīcā ar spēcīgu alerģisku reakciju. Navaļnija ārste pieļāva, ka opozicionārs saindēts.

Vairāki Navaļnija līdzgaitnieki atrodas policijas apcietinājumā saistībā ar protestiem, kas Maskavā izraisījušies pēc varasiestāžu atteikuma reģistrēt opozīcijas kandidātus pašvaldības vēlēšanām.

Citi šobrīd lasa

“Viņš viņus brutāli nogalināja!” - Austrālijas premjerministrs komentē bijušā regbija spēlētāja un viņa ģimenes nāves apstākļus 2
Cilvēkus sadusmo video ar gaidībās esošu medmāsu Uhaņas slimnīcā 1
No tirdzniecības centra "Domina Shopping" evakuēti cilvēki 1
Tēmas: Krievija

Гвинет Пэлтроу, Деми Мур, Кейт Хадсон и возлюбленная Киану Ривза вышли в свет без макияжа

Джулия Ванг: "Самый большой начальник перестал любить Дмитрия Шепелева"