"Zinātnieki vēl nekad nebija redzējuši tik daudz līķu vienuviet" - šovasar Norvēģijā miruši vairāk nekā 200 ziemeļbrieži
Svalbāras arhipelāgā Norvēģijā šovasar vairāk nekā 200 ziemeļbrieži atrasi miruši, ziņo raidorganizācija CNN. Norvēģijas Polārais institūts paziņojis, ka dzīvnieka gājuši bojā strauju klimata pārmaiņu dēļ.
Norvēģijas Polārais institūts paziņojumā vēsta, ka ziemeļbrieži, visticamāk, miruši no bada, jo nav spējuši atrast pietiekami daudz barības.
"Vēl nekad iepriekš zinātnieki nebija redzējuši tik daudz līķu vienuviet," vēsta norvēģu vietējie mediji. Eksperti savukārt norāda, ka Svalbāra ir vieta, kuru drīzumā piemeklēs nopietna klimata krīze.
"Svalbāra ir viena no vietām pasaulē, kuru acīmredzami ietekmē klimata pārmaiņas. Tas savukārt ietekmē tur dzīvojošos dzīvniekus," vēsta institūts.
Longjērbīene, kas ir Svalbāras lielākā apdzīvotā vieta un tās administratīvais centrs, visticamāk, uzsilst ātrāk nekā citas Zemes pilsētas, uzskata pētnieki. Situāciju paātrina Arktikas sasilšana - paaugstinoties gaisa temperatūrai, samazinās ledus un sniega daudzums.
Ziemeļbriežu populācija kopš deviņdesmito gadu visā pasaulē samazinājies par 56%, vēstaNacionālā okeāna un atmosfēras pētījumu pārvalde 2018.gada ziņojumā. Ziemeļbrieži nav vienīgie Arktikas dzīvnieki, kas Norvēģija cieš no klimata pārmaiņām, - līdzigi no bada mirst arī polārlāči.