foto: REUTERS/SCANPIX
Katru gadu karos mirst ap 100 000 mazuļu
Karā Sīrijā nogalināti vairāk nekā 20 000 bērnu.
Pasaulē
2019. gada 23. februāris, 05:11

Katru gadu karos mirst ap 100 000 mazuļu

Kas Jauns Avīze

Vairāk nekā 100 000 mazuļu katru gadu zaudē dzīvību bruņotos konfliktos vai to seku rezultātā bada vai palīdzības trūkuma dēļ, pavēstījusi organizācija "Save the Children" (Glābiet bērnus).

Desmit vissmagāk skartajās valstīs no 2013. līdz 2017. gadam miruši vismaz 550 000 gada vecumu nesasniegušu bērnu. Viņi gājuši bojā kara dēļ, arī no bada, slimnīcām un infrastruktūrai nodarīto postījumu dēļ, tāpēc, ka nav piekļuves veselības aprūpei un sanitārijai, netiek nodrošināta palīdzība.

“Teju katrs piektais bērns dzīvo konfliktu skartos apvidos. Tas ir vairāk nekā jebkurā laikaposmā pēdējās divās desmitgadēs,” norāda organizācijas vadītāja Helle Torninga-Šmite. “Bērnu skaits, kas tiek nogalināti vai sakropļoti, ir vairāk nekā trīskāršojies, un mēs pieredzam to, ka biedējoši pieaug palīdzības izmantošana kara ieroča veidā.”

2017. gadā konfliktu skartos reģionos dzīvoja 420 miljoni bērnu, konstatēts "Save the Children" ziņojumā, ko organizācija pasūtījusi Oslo Miera izpētes institūtam. Tie ir 18% visu pasaules bērnu, un šis skaitlis, salīdzinot ar iepriekšējā gada datiem, pieaudzis par 30 miljoniem. Vissmagāk skartās valstis ir Afganistāna, Centrālāfrikas Republika, Kongo Demokrātiskā Republika, Irāka, Mali, Nigērija, Somālija, Dienvidsudāna, Sīrija un Jemena. “Tas ir šokējoši, ka 21. gadsimtā mēs virzāmies atpakaļ attiecībā uz principiem un morāles standartiem, kas ir tik vienkārši – bērni un civilisti nekad nedrīkst būt uzbrukumu mērķis,” teic Torninga-Šmite.