Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kravas kuģis, kura krava izkritusi Ziemeļjūrā. (Foto: AFP/Scanpix)

Ziemeļjūrā no kravas kuģa iekrituši 270 konteineri ar dažādām mantām, kas tiek izskalotas pludmalēs 15

Pasaulē
3. janvārī 07:06 2019. gada 3. janvārī 07:06
Jauns.lv / LETA
Ziemeļjūrā ir iekrituši ap 270 konteineru, tai skaitā vismaz četri ar bīstamu vielu, no kravas kuģa, kas vētras laikā brauca no Beļģijas uz Vāciju, trešdien paziņoja Vācijas jūras ārkārtas situāciju pavēlniecība.

394 metrus garais kuģis "Zoe", kas ir viens no lielākajiem konteineru kuģiem pasaulē, brauca no Antverpenes uz Brēmerhāfeni.

Vismaz viens konteiners ar bīstamo vielu benzoilperoksīdu nokrita no kuģa Vācijas ūdeņos, bet vēl vismaz trīs šādi konteineri iekrita Nīderlandes ūdeņos.

Jūrā iekritušo konteineru meklēšanā ir iesaistīta lidmašīna, policijas helikopters un daudzējādas izmantošanas kuģis. Jūras ārkārtas situāciju pavēlniecība saziņā ar kuģniecību mēģina noskaidrot, kā šie konteineri tiks izcelti no ūdens.

Nīderlandes krasta apsardze paziņoja, ka 21 konteiners jau ir izskalots krastā šai valstij piederošajās salās Vlīlandē, Tershellingā un Amelandē.

Aculiecinieki stāstīja, ka vietējās pludmalēs no konteineriem ir nonākušas mēbeles, apģērbi, rotaļlietas, kvēlspuldzes un citas mantas. Tershellingas mērs Berts Vasinks paziņoja, ka pludmales sakopšana ilgs vairākas dienas, un pauda bažas par lielu plastmasas daudzumu ūdenī.

Daži iedzīvotāji savāca noderīgākās mantas un tviterī palielījās ar sandalēm, rotaļlietām, televīzijas ierīcēm un citu guvumu.

Nīderlandē par krastā izskalotu mantu savākšanu nav paredzēts sods, bet nav atļauts atvērt slēgtus konteinerus. Krasta apsardze brīdināja mantu meklētājus būt piesardzīgiem, ņemot vērā konteineru saturu.

Sākotnēji tika uzskatīts, ka jūrā iekrituši tikai 30 konteineri, bet kuģniecība vēlāk konstatēja, ka to ir ap 270.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: skandāls Magones sētā – bijušais mīlnieks Ventis skaidro attiecības ar viņas lietuviešu vīru Žani
VIDEO: "Ei, izlaidiet mani!" nelaiķa pēdējā vēlēšanās bērēs uzjautrina sērojošos tuviniekus 2
Protestētāju tūkstoši paralizē Barselonu: bloķēta lidosta un autoceļi, ielidojušie pasažieri netiek ielaisti pilsētā 39
Skatīt visus komentārus

Как «плод изнасилования» Захара Джоли-Питт превратилась в самого сильного члена семьи 1

Директор Моисеева показал, в каких условиях живет музыкант после инсульта