Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
ZUMAPRESS.com

Parīzē policija lieto asaru gāzi "dzelteno vestu" izklīdināšanai 6

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
2018. gada 30. decembrī 14:51 2018. gada 30. decembrī 14:51
  LETA
Lai gan to "dzelteno vestu" kustības aktīvistu skaits, kas jau septīto nedēļas nogali pēc kārtas izgāja Parīzes ielās, bija ievērojami mazāks, policija viņu izklīdināšanai sestdien atkal lika lietā asaru gāzi.

Vairāki simti protestētāju, tērpušies atstarojošajās vestēs, kas devušas nosaukumu jaunajai protestu kustībai, pulcējās pie vairāku sabiedriskās televīzijas kanālu studijām, kā arī pie komerciālā televīzijas ziņu kanāla BFM TV redakcijas Parīzes centrā.

Viņi skandēja "viltus ziņas", kā arī pieprasīja Francijas prezidenta Emanuela Makrona atkāpšanos.

Vēlāk protestētāji bloķēja tramvaja sliedes un sāka ar dažādiem priekšmetiem apmētāt policistus, kas atbildēja ar asaru gāzes granātām.

Vairāki cilvēki tika aizturēti.

Pie laikraksta "Le Parisien" redakcijas tika aizdedzinātas vairākas automašīnas, taču policija paziņojusi, ka pagaidām nav skaidrs, vai šis incidents ir saistīts ar "dzelteno vestu" protestiem.

Asaru gāzi protestētāju izklīdināšanai policija pielietojusi arī Nantē.

Arī Marseļā saskaņā ar policijas aplēsēm ielās izgāja aptuveni 100 cilvēku, kas skandēja: "Makron, vācies".

Tomēr pēdējo nedēļu laikā protestētāju skaits ievērojami sarucis. Līdz sestdienas pusdienas laikam, pēc policijas ziņām, ielās bija izgājuši aptuveni 12 000 cilvēku, kamēr nedēļu iepriekš demonstrācijās piedalījās 38 600 cilvēku, bet 17.novembrī, kad notika pirmie masveida "dzelteno vestu" protesti, tajos piedalījās 282 000.

Tomēr kustības neoficiālie līderi apgalvo, ka protestētāju mazais skaits skaidrojams ar Ziemsvētku brīvdienām un ka janvārī protesti atsāksies ar jaunu spēku.

Protesti Francijā sākās novembra vidū kā reakcija uz plānoto degvielas nodokļa paaugstināšanu, bet ātri pārauga plašākā kustībā pret Makrona politiku.

Piekāpjoties protestētājiem, sākotnēji valdība paziņoja par atteikšanos no iecerētās degvielas nodokļa paaugstināšanas, bet decembra vidū Makrons paziņoja par minimālās algas paaugstināšanu un piekāpšanos arī attiecībā uz izteikti nepopulāro nodokļu palielināšanu pensionāriem.

Kopš tā brīža protestu kustība ir sašķēlusies mērenajos, kas vēlas iesaistīties dialogā ar valdību, un radikāļos, kuri grib turpināt protestus.

Protesti tiek plānoti arī Vecgada vakarā, un līdz šim gatavību tajos piedalīties feisbukā izteikuši 8000 cilvēku.

Tikmēr varasiestādes paziņojušas, ka nav atteikušās no Elizejas laukos tradicionāli rīkotās uguņošanas, kuru, sagaidot Jaungadu, parasti vēro desmitiem tūkstošiem tūristu un vietējo.

Citi šobrīd lasa

Grāfam Spenseram ir skarbs vārds, ko teikt par prinča Harija apsēstību ar Čelsiju Deiviju
Slavenajā Ēģiptes kūrortā nāksies iztikt bez peldes, ļaudis šokā par baiso traģēdiju
“Sanāca trakāk, nekā plānots...” okupanti telefonsarunā atklāj detaļas par Kahovkas dambja postīšanu
Skatīt visus komentārus