Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Kūstoša māksla Londonā cilvēkiem atgādina par klimata pārmaiņām. VIDEO, FOTO

Pasaulē
2018. gada 12. decembrī 14:23 2018. gada 12. decembrī 14:23
  Jauns.lv
Temzas upes krastos uzstādīti ledus bluķi, kas atvesti no Grenlandes. Tie cilvēkiem atgādina par klimata pārmaiņām un to destruktīvo ietekmi.

Ledus kluči ir daļa no mākslas darba ar nosaukumu "Ledus pulkstenis", ko radījis islandiešu mākslinieks Olafurs Eliasons un dāņu ģeologs Miniks Rosings.

Elisasons pasaulē pazīstams ar saviem liela mēroga darbiem. Viņš cer, ka kūstošais ledus atgādinās garāmgājējiem par klimatu pārmaiņu ietekmi.

Instalācijas "Ledus pulkstenis" mērķis ir iedvesmot sabiedrību rīkoties šajā kritiskajā laikā, kad pasaulē notiek vērienīgas klimata pārmaiņas. (Foto: AFP/Scanpix)

Ledus gabali tika iegūti no Grenlandē esošā Nuupa Kangerlua fjorda ūdeņiem, kur tie kusa okeānā pēc tam, kad tie bija atdalījušies no aisberga.

Instalācija ar 24 ledus gabaliem tika atklāta 11. decembrī pie Londonas modernās mākslas galerijas "Tate Modern" telpām. Atklāšanas brīdis saskanēja ar COP24 klimatu pārmaiņu konferences laiku, kas norisinājās Polijas pilsētā Katovicē.

Eliasons atklāja, ka "Ledus pulksteņa" mērķis ir iedvesmot sabiedrību rīkoties šajā kritiskajā laikā, kad pasaulē notiek vērienīgas klimata pārmaiņas.

Citi šobrīd lasa

Kurā zodiaka zīmē dzimušās ir vislabākās sievas 5
Noskaidrojies patiesais hercogieņu Ketrīnas un Meganas attiecību izjukšanas iemesls 9
Histēriskos smieklos sieviete stāsta par neveiklāko brīdi mūžā, parādoties kailai meitas attālināto mācību tiešraidē 2
Tēmas: Londona
Pievienot komentāru

Любимое развлечение: принцесса Диана брала сыновей в «секретные поездки»

Жена Игоря Крутого рассказала о сложностях воспитания 16-летней дочери