Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Venecuēlas Konstitucionālā sapulce atlaiž sev neērto ģenerālprokurori

Pasaulē
2017. gada 6. augustā 07:47 2017. gada 6. augustā 07:47
  LETA
Venecuēlas Konstitucionālā sapulce sestdien atlaida valsts ģenerālprokurori, kas ir ierosinājusi izmeklēšanu par pārkāpumiem šīs sapulces ievēlēšanā.

Konstitucionālā sapulce arī paziņoja, ka atlaistā ģenerālprokurore Luisa Ortega tika tiesāta par pārkāpumiem savā darbā. Savukārt Ortega paziņojusi, ka neatzīst Konstitucionālās sapulces lēmumu par savu atcelšanu.

Dažas stundas iepriekš vairāki desmiti karavīru neļāva Ortegai ieiet ģenerālprokuratūras ēkā. Ortega sacīja, ka tas viņai atgādina diktatūru.

Konstitucionālā sapulce arī nolēma ģenerālprokurora amatā iecelt līdzšinējo tiesībsargu Tareku Viljamu Saabu, kurš ir pazīstams kā autoritārā prezidenta Nikolasa Maduro atbalstītājs. Saabs nekavējoties deva ģenerālprokurora amata zvērestu.

Jau ziņots, ka Konstitucionālā sapulce, kuras leģitimitāti apšauba starptautiskā sabiedrība, sāka darbu piektdien.

30.jūlijā notikušās Konstitucionālās sapulces vēlēšanas izpelnījušās starptautisku nosodījumu, un ASV nostājušās to valstu avangardā, kas atsakās atzīt šo balsojumu.

Konstitucionālajā sapulcē ir 545 locekļi, tostarp Maduro sieva un dēls. Sapulcei piešķirtas tiesības atlaist kongresu, pieņemt likumus un izstrādāt jaunu konstitūciju.

Opozīcijas deputāti, kas kongresā veido vairākumu, paziņojuši, ka neatzīs Konstitucionālo sapulci, kuru viņi uzskata par pretlikumīgu.

Jau vēstīts, ka Ortega 2.augustā paziņoja, ka sākusi izmeklēšanu saistībā ar sūdzībām par Konstitucionālās sapulces vēlēšanu gaitā notikušo krāpšanu.

Britu tehnoloģiju uzņēmums, kas bija nolīgts balsošanas organizēšanai, jau iepriekš bija paziņojis, ka oficiālie vēlētāju aktivitātes dati neatbilst patiesībai.

Citi šobrīd lasa

Pircējs uzklūp "Depo" apsardzei: "Jūs kā traki suņi...!" un iedarbina ugunsgrēka trauksmi. Vadība skaidro, kāpēc apmeklētāju saslēdza rokudzelžos 4
"Dmitrija vairs nav ar mums" - paziņo ukraiņu "Instagram" blogera sieva. Iepriekš viņš uzskatīja, ka Covid-19 neeksistē...
Diāna Pīrāgs trīs nedēļas atpūtusies Itālijā: "Sods par maskas nelikšanu tur ir 1000 eiro!"
Pievienot komentāru

Герцогиня Кэтрин придумала план на случай разрыва с принцем Уильямом