Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Gorbačovs: Vēlēšanas Krievijā ir ņirgāšanās par cilvēkiem

Gorbačovs: Vēlēšanas Krievijā ir ņirgāšanās par cilvēkiem

Pasaulē
2009. gada 19. oktobrī 12:33 2009. gada 19. oktobrī 12:33
 
Vēlēšanas Krievijā ir ņirgāšanās par cilvēkiem, bet varai vēlamais rezultāts panākts ar vēlēšanu diskreditāciju, apgalvo bijušais PSRS līderis Mihails Gorbačovs.

Mihails Gorbačovs: „Kas gan tā ir par demokrātiju, ja tauta tajā nepiedalās?”

Viņa spriedumi izskan neilgi pēc Krievijas reģionālo varas institūciju vēlēšanām, kurās uzvaru svinēja premjerministra Vladimira Putina partija "Vienotā Krievija".

Atbildot uz jautājumu, kā vērtēt faktu, ka, protestējot pret vēlēšanu rezultātu falsifikāciju, Valsts Domes sēdi pametušas trīs Kremlim tradicionāli tuvu stāvējušās partijas, Gorbačovs sacīja: "Ļoti nopietni. Ja reiz uz šādu demaršu sadūšojušies tādi disciplinēti, varai tuvu stāvoši un piesardzīgi cilvēki, tas nozīmē, ka uzticība politiskajam institūtam - vēlēšanām - ir galīgi zaudēta."

Padomju Savienības demokratizācijas aizsācējs uzskata, ka pilnīgi izgāzušies "polittehnologi, kas sekojuši nekur nederīgajam principam - "nav svarīgi, kā balso, svarīgi ir, kā balsis saskaita". Visu acīs vēlēšanās pārvērtuši par ņirgāšanos par cilvēkiem, izrādot viņiem dziļu necieņu".

"Situācija ar vēlētāju aktivitāti un visi šie "iepriekš nobalsojušie" noveduši pie tā, ka tauta neiet pie vēlēšanu urnām. Kas gan tā ir par demokrātiju, ja tauta tajā nepiedalās? Vēlēšanu sistēma ir pilnībā izkropļota, ir vajadzīga alternatīva," pārliecināts ir Gorbačovs.

Jau ziņots, ka 14.oktobrī Krievijas Valsts domes sēžu zāli pameta liberāldemokrātu, komunistu un partijas "Taisnīgā Krievija" frakcijas, šādi protestējot pret 11.oktobrī notikušo reģionālo vēlēšanu rezultātu falsifikāciju.

"Mēs neatzīstam šīs vēlēšanas. Partija "Vienotā Krievija" ieguvusi vēlētāju balsis viltus ceļā. Mēs nevaram atrasties vienā zālē ar krāpniekiem," ar šādiem vārdiem toreiz pie deputātiem vērsās liberāldemokrātu līderis Vladimirs Žirinovskis.

Pēc šī paziņojuma liberāldemokrātu deputāti pameta zāli. "Mēs atgriezīsimies, kad būsim tikušies ar prezidentu," solīja Žirinovskis. Pēc liberāldemokrātiem zāli pameta arī komunisti un "Taisnīgās Krievijas" deputāti.

Opozīcijas partijas pieprasa, lai visā Krievijā notiktu balsu pārskaitīšana. "Piedāvājums ir viens - visā valstī veikt balsu pārskaitīšanu," sacīja liberāldemokrātu pārstāvis Aleksejs Ostrovskis.

Liberāldemokrāti ir īpaši neapmierināti ar vēlēšanu iznākumu Maskavā, kur pašvaldībā iekļuvuši tikai Kremļa partijas "Vienotā Krievija" un komunistu deputāti, bet pārējās partijas nav pārvarējušas 7% robežu.

Kā uzskata opozīcijas pārstāvji, balsošanas un balsu skaitīšanas laikā pieļauti nopietni likumpārkāpumi.

LETA


Citi šobrīd lasa

2020. gada nozīmīgākie stila mirkļi
Skandāls adventistu Baznīcā: šķelšanās cīņā par ģimenes jēdzienu 6
Leģendārajai dejotājai Vijai Vētrai ASV izkrāpta sakrātā bēru nauda
Pievienot komentāru

«Я без памяти. Хотели резать ногу»: Родители Юлии Началовой опубликовали голосовые сообщения умирающей дочери

Ким Кардашьян показала подготовку к съемке в обнажающем ягодицы костюме