Abonē 2025. gadam ar atlaidēm līdz 57% un saņem garantētas dāvanas 55€ vērtībā!

Abonēt žurnālu

Merzļikins savainojuma dēļ izlaiž NHL spēli ar "Sabres"; Girgensonam un "Lightning" trešā uzvara pēc kārtas

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins ceturtdien savainojuma dēļ nepiedalījās Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, kurā viņa pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" ar rezultātu 6:4 (2:0, 2:3, 2:1) uzvarēja Bufalo "Sabres" komandu.

Merzļikins savainojuma dēļ izlaiž NHL spēli ar "Sa...

Mājinieku rindās ar diviem (1+1) rezultativitātes punktiem izcēlās Kirils Marčenko Matjē Olivjē, pie divām rezultatīvām piespēlēm tika Džeiks Kristiansens un Zeks Verenskis, bet pa reizei viesu vārtsargu pārspēja Adams Fantili, Zeks Estons-Rīss, Jegors Činahovs un Deimons Sīversons. "Sabres" vienības labā vārtus guva Raiens Makleods, Džeisons Džons Peterka, Jirži Kulihs un Ouens Pauers. Kolumbusas komandas vārtus sargāja Daņiils Tarasovs, kurš atvairīja 20 metienus, bet otrā laukuma pusē Devons Levi tika galā ar 19 ripām.

Jau ziņots, ka Merzļikins iedzīvojies ķermeņa augšdaļas savainojumā. Viņa vietā uz "Blue Jackets" izsaukts Amerikas hokeja līgas (AHL) vienības Klīvlendas "Monsters" vārtsargs Džets Grīvss. "Blue Jackets" ar četriem punktiem četrās spēlēs ieņem devīto vietu Austrumu konferencē.

Tikmēr Zemgus Girgensons pielietoja vienu spēka paņēmienu mačā, kurā viņa pārstāvētā Tampabejas "Lightning" komanda izcīnīja uzvaru. "Lightning" mājās ar rezultātu 4:3 (2:2, 0:1, 2:0) uzvarēja Vegasas "Golden Knights" vienību.

Girgensons šajā mačā uz ledus pavadīja 11 minūtes, no tām trīs minūtes un 25 sekundes spēlējot mazākumā. Viņš uz ledus pavadītajā laikā vienreiz meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, zaudēja vienā iemetienā un iekrāja neitrālu lietderības koeficientu.

Pirmie vārti mačā tika gūti jau pēc spēlētām piecām minūtēm, kad viesus vadībā izvirzīja Breidens Maknabs, bet piecas minūtes vēlāk rezultātu izlīdzināja Janiss Mozers.  Pirmās trešdaļas turpinājumā "Golden Knights" vienu vārtu pārsvaru atjaunoja Pāvels Dorofejevs, kurš izcēlās ar precīzu metienu vairākumā, taču 13 sekundes līdz pirmā perioda beigām pēc Ņikitas Kučerova vārtu guvuma rezultāts atkal kļuva neizšķirts. Otrajā trešdaļā Tampabejas vienības vārtos ripu nogādāja Ivans Barbaševs, tomēr atlikušajā spēles daļā laukuma saimnieki guva vēl divus vārtus, tiekot pie trešās uzvaras pēc kārtas. Mazāk kā trīs minūtes līdz pamatlaika beigām 3:3 panāca Brendons Hagels, bet pēdējā minūtē otros vārtus mačā guva Kučerovs.