"Man fiziski paliek slikta dūša..." Ģimenes ārste Priede vērsusies policijā par erotiska rakstura īsziņām
foto: unsplash.com
Priede atklāj, ka viņas darba tālrunis aktīvs ir tikai dažus mēnešus. Viņa nespēj identificēt vainīgo, jo numurs neatbilst nevienam no pacientu sarakstiem.
Runā speciālists

"Man fiziski paliek slikta dūša..." Ģimenes ārste Priede vērsusies policijā par erotiska rakstura īsziņām

Marianna Ozola

Jauns.lv

Ģimenes ārste Katrīna Priede mikroblogošanas vietnē "X.com" dalījusies ar ļoti nepatīkamu pieredzi no kāda pacienta puses, pēc kā sākusi apsvērt, cik ļoti vēlas turpināt strādāt šajā profesijā.

Kāds anonīms indivīds sācis sūtīt nepieklājīga un erotiska rakstura īsziņas uz viņas darba telefonu, kas nav publisks un zināms tikai pacientiem. Šī pieredze ārsti satricinājusi līdz pašiem pamatiem un likusi pārdomāt vēlmi strādāt šajā profesijā.

Priede atklāj, ka viņas darba tālrunis aktīvs ir tikai dažus mēnešus. Viņa nespēj identificēt vainīgo, jo numurs neatbilst nevienam no pacientu sarakstiem. Situācija radījusi smagu ietekmi uz viņas emocionālo stāvokli – viņa baidās palikt darbā viena un uztraucas, ka cilvēks, kurš viņai sūtīja ziņas, varētu būt viņas esošais pacients un atgriezties.

"Sāku saņemt nepiedienīga, erotiska rakstura īsziņas.Šobrīd, cenšoties šo ietērpt vārdos, man fiziski paliek slikta dūša. Ziņu raksturs ar noprotamu zemtekstu, ka rakstītājs vēlētos realizēt savas fantāzijas," atklāj ārste.

Šī situācija smagi ietekmējusi viņas motivāciju un radījusi pastāvīgu stresu. Viņa pat apsver iespēju uzstādīt videonovērošanu un trauksmes pogu savā darba vietā, taču tas prasa ievērojamus finansiālos līdzekļus. Viņas vienīgā cerība ir policijas palīdzība vainīgā identificēšanā, jo šobrīd katrs vīriešu kārtas pacients viņai izraisa aizdomas.

Priede arī ziņo, ka Valsts policija reaģējusi operatīvi un par notikušo uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Sociālo tīklu lietotāji, lasot ārstes stāstu, izrāda izpratni un atbalstu, atzīstot, ka nekad nebija aizdomājušies par šāda veida izaicinājumiem ģimenes ārstu darbā. Daudzi pateicas ārstei par drosmi atklāti runāt par šo problēmu un novēl viņai atgūt drošības sajūtu, kas nepieciešama, lai turpinātu darbu profesijā, kas ikdienā glābj dzīvības.

Kā liecina Latvijas Ārstu biedrības pētījums, 61% medicīnas darbinieku ir piedzīvojuši vardarbību no pacientu vai viņu radinieku puses. Daudzi šādos gadījumos ir bijuši iesaistīti atkārtoti.