Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Māksliniece Gita Šmite izstādē atklās savus dvēseles noskaņojumus. FOTO
Gita Šmite - Vakara noskaņojums.

Māksliniece Gita Šmite izstādē atklās savus dvēseles noskaņojumus. FOTO

Kultūra
2014. gada 4. februārī 12:21 2014. gada 4. februārī 12:21
 
Piektdien, 7. februārī, Kalnciema kvartālā (Kalnciema iela 35) tiks atklāta Gitas Šmites izstāde „Noskaņojumi”. Tajā līdz pat 1. martam būs apskatāmas 17 mākslinieces gleznas, kas tapušas pēdējā pusotra gada laikā.

Visas izstādē apskatāmās gleznas tapušas spontāni, ļaujot ikvienam izjust mākslinieces dvēseles noskaņojumu un emocijas. Gleznas veidotas eļļas tehnikā un tajās redzami gan portreti, gan klusās dabas, gan cilvēki, kas attēloti kā interjera sastāvdaļa.

„Aplūkojot izstādes gleznas, ikviens apmeklētājs izjutīs pilnu emociju gammu un dažādus dvēseles noskaņojumus. Būs iespēja gan paviesoties laukos, ielūkoties jaunu meiteņu domīgajās acīs, kā arī apskatīt ikdienas priekšmetus no mākslinieka skatu punkta. Turklāt dažādos noskaņojumos šķietami vienādi priekšmeti izskatīsies tik ļoti atšķirīgi,” komentē izstādes Noskaņojumi autore māksliniece Gita Šmite.

Visas izstādē apskatāmās gleznas būs iespējams arī iegādāties. Tāpat sev tīkamāko mākslinieces darbu būs iespējams izvēlēties, apskatot jaunāko mākslinieces katalogu. Tajā apkopota 41 glezna, kas tapusi pēdējo septiņu gadu laikā – gan portreti, gan klusā daba, gan arī vīra portrets ar jēra ausīm.

Kopš 1994. gada Gita Šmite ar saviem darbiem piedalījusies izstādēs, veidojusi tērpus teātra izrādēm, kā arī iesaistījusies citos mākslas projektos. Kopumā māksliniecei bijušas vairāk nekā 10 personālizstādes Latvijā, Lielbritānijā, Vācijā un citās valstīs. Viņas rokrakstu raksturo ļoti jūtīga, tonāli smalka un tieši tāpēc spēcīga glezniecība. Ar katru otas triepienu uz audekla gleznotāja rada un atklāj savu pasauli.

Izstāde Noskaņojumi Kalnciema kvartālā apskatāma katru dienu no plkst.12 līdz plkst.22, izņemot svētdienas.

Kasjauns.lv/Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Meitenīte filmēja mājasdarbu, bet par video zvaigzni kļuva viņas tētis un brāļi 3
Ķīna arvien sparīgāk cenšas izmainīt Covid-19 izcelsmes stāstu 3
Noriļskā snieg jau gandrīz nedēļu, iedzīvotāji kupenās nevar atrast savas automašīnas
Pievienot komentāru

«Живем на подаяния, Аллочка помогает»: Пугачева спасает Илью Резника

Герцогине Кэтрин и принцу Уильяму предстоит принять непростое решение.