Zagļi uz Rīgas centra naktsklubiem iet kā uz darbu. Sargiet mantas!
Kamēr citi dodas uz naktsklubiem atpūsties, citi to uztver kā savdabīgu darbu, proti – apstaigājot visas kluba zāles, pavisam nemanīti var aptīrīt pusi kluba klientu. Turklāt tas nav jaunums arī policijai: par šādām zādzībām iesniegts lērums ziņojumu.
Aizej atpūsties, bet attopies kā pie sasistas siles – nav vairs ne somas, ne atslēgu, nozagts telefons un pat pase. Šāda „ainiņa” iespējams pavīd daudzu klubu apmeklētāju atmiņā. Rīdziniece Agnese (24) portālam Kasjauns.lv stāsta savu bēdīgo pieredzi Rīgas naktsklubā.
„Ar draudzenēm aizgājām atpūsties uz kādu Vecrīgas naktsklubu, protams, man līdzi bija soma, ar personiskajām mantām – nesen pirktu viedtālruni, pasi, atslēgām, naudu. Savas personiskās mantas vienmēr pieskatu, un arī šis vakars nebija nekāds izņēmums, taču neizskatījās arī, ka apkārt klīstu kāds aizdomīgs tipāžs. Diemžēl pēc pāris stundām vakars beidzās policijas iecirknī, bez mantām, bez dzīvokļa atslēgām, bez pases. Visas mantas kopā ar somu, gluži manu acu priekšā nozaga, bet kluba apsargs diemžēl vispār neizrādīja nekādu interesi, vien noteica – „Es neko nemanīju”. Viss notika acumirklī, un klubā valdošajā skaļajā un tumšajā atmosfērā, kas pārblīvēta ar cilvēkiem, grūti izsekot katra zaglīgajām rokām. Somu biju novietojusi uz galdiņa, pie kura pati arī sēdēju, burtiski sekundi atlika novērsties, lai kaut ko pateiktu draudzenei, kad somu, kāds jau bija paķēris un aizskrējis prom. Bēdīgākais, ka kluba personāls pat neizrādīja interesi, lai palīdzētu – „te tā notiek ļoti bieži”, mani it kā mierināja bārmene,” stāstā dalās Agnese.
Vienā vakarā apzog vairākus cilvēkus
Agnese stāsta, ka personālam šis gadījums nelikās ne cik īpašs, jo, kā izrādās, te tā ir ikdiena.
Kā Agnesei nelaimīgajā vakarā pastāstīja kluba bārmene, šos zagļus esot ļoti grūti atpazīt, jo viņi ir tieši tādi paši pēc ārējā izskata, kā jebkurš cits apmeklētājs – kopti, labi ģērbti, nekas neliecinot, ka viņi būtu nākuši kādu apzagt. Esot pat bijuši gadījumi, kad vienā vakarā apzagti vairāki cilvēki, šie zagļi nākot burtiski kā uz darbu, un viņu mērķis neesot atpūsties, bet sazagties svešas mantas. Agnese zina stāstīt, ka līdzīgas situācijas dzirdētas vairākos Rīgas klubos, un to nevarētu uzskatīt par normālu praksi.
Sadzeras un savas mantas atstāj nepieskatītas
Konkrētā kluba menedžerei gan ir cits viedoklis attiecībā uz izveidojušos situāciju. Viņa portālam Kasjauns.lv stāsta – „Kāda runa var būt par zādzībām, lai tie jaunieši, kas nāk te atpūsties, mazāk dzer, tad arī mantas nezudīs. Ja sargāsi savas mantas, tad tās arī nepazudīs. Ir redzēti gadījumi, kad meitenes no kluba tiek nestas ārā horizontālā stāvoklī, tad par kādu mantu pieskatīšanu var būt runa? Mums te ir pat vesela mēteļu kolekcija, pases, telefoni, trakākais, ka pēc tam meklējam mantu īpašniekus, bet viņi pat nereaģē. Paši arī reti nāk meklēt savas personiskās lietas, jo vienkārši neatceras, kur tās pazaudējuši...”
Viņa atzīst, ka ir gadījumi, kad veiktas tīšas zādzības, bet tas notiekot reti. Turklāt, pretēji Agneses informācijai, ka klubā neesot novērošanas kameras, menedžere teic, ka tās izvietotas visā klubā, turklāt brīvdienu vakaros dežurējot trīs apsargi, tāpēc, ja tiktu novēroti šādi gadījumi, apsargi tos novērstu.
Ziņojumi par zagšanu policijā katru nedēļas nogali
Valsts policijas pārstāve Diāna Tarvida portālam Kasjauns.lv stāsta, ka pilnīgi katrās brīvdienās policija saņemot iesniegumus par zagtām mantām Rīgas centra naktsklubos. „Lielākoties Valsts policijā nonāk iesniegumi par nozagtām sieviešu somiņām, ziemā daži gadījumi arī ar nozagtām virsdrēbēm.” Taču arī policijā teic, ka ir grūti noteikt un konstatēt, ka ir notikusi zādzība, vai cilvēks savas mantas vienkārši ir kaut kur atstājis un aizmirsis.
Tarvida atzīst, ka novērošanas kameras lielākoties klubos vērstas uz ieeju un izeju, vestibiliem, nevis deju zāli, kur parasti arī notiek zādzības. Valsts policija ikvienu aicina sargāt savas mantas, tās neatstājot bez uzraudzības ne mirkli.