Līvānos cilvēki 2 nedēļas spiesti dzīvot bez ūdens: neviens neremontē plīsušu ūdensvadu
Līvānos pirms pusotra gada par Eiropas naudu pārbūvētajā Saules ielā pirms divām nedēļām plīsa ūdensvads. „Sausā palikušie” līvānieši nevarēja ne nomazgāties, ne mazgāt veļu, ne arī uzvārīt tējas ūdeni. Labi, ka ielas galā bija palikusi neaizbērta veca aka, uz kurieni varēja aiziet pēc ūdens.
Kāda Saules ielas iedzīvotāja Kasjauns.lv izstāstīja savu bēdu stāstu: „Tie bija smiekli caur asarām! Vienkārši kaut kas prātam neaptverams!”
„Neviens neko jēdzīgu nepaskaidro. Nav bunduļu!”
„Zvanījām pilsētas izpilddirektoram Uldim Skreiverim. Viņš neko jēdzīgu nevarēja atbildēt, nespēja pateikt, kad ūdens beidzot būs. Viņš vien noteica, ka viņam jāpalasa kaut kādi likumi un noteikumi, lai varētu noskaidrot, vai pašvaldībai cilvēki ir jānodrošina ar dzeramo ūdeni? Es pat kā analfabēts likumu jomā zinu, ka pašvaldības pienākums ir nodrošināt cilvēkus ar dzeramo ūdeni, bet viņš, lūk, to īsti nezina... Esot tas jānoskaidro papīros.
Tad zvanīju uz pašvaldības komunālo daļu, tur pateica, ka remontētājiem nav kaut kādas detaļa, lai salabotu ūdensvadu. Tā esot pasūtīta, lai gaidot. Cik ilgi, to nepaskaidroja un rosināja zvanīt darbu veicējiem – Jēkabpils uzņēmumam „Ošukalns”. Tur teica, ka joprojām gaidot to detaļu. Un par iespēju saņemt ūdeni, lai atkal zvanot pilsētas komunālajai saimniecībai.
Nākamajā dienā, kamēr biju darbā, uz pašvaldību zvanīja mana māte un prasīja: „Kad būs ūdens?”. Tur viņai atbildēja, ka joprojām gaidot neaizvietojamo detaļu, kas vajadzīga ūdensvada remontam, un piesolīja ūdeni pievest „bunduļos”. Mana māte, kā jau vecs cilvēks, īsti nesaprata un no tā atteicās, jo domāja, ka par šiem „bunduļiem” būs jāmaksā. Bet pensija jau viņai nav diez ko liela. Lai to ietaupītu, varēja pieciest un ar spaiņiem aizstaigāt ielas galā līdz vecajai akai. Kad atnācu mājā, iedomājos, ka varbūt pašvaldība piedāvāja ūdeni pievest bez maksas. Atkal zvanīju un noskaidroju, ka tā tik tiešām bija. Piesolīja ūdeni „bunduļos” pievest. Pēc kāda laika no pašvaldības atzvanīja un paprasīja, vai mums neesot „bunduļu” ūdenim. Viņiem, lūk, neesot. Nu nebija mums nekādu bunduļu...
Tā nu divas nedēļas šāds riņķa dancis. Beidzot, nomocīdamies bez ūdens, par to nolēmām neklusēt un pastāstīt presei. Mums vairs nav spēka dzīvot bez ūdens,” portālam Kasjauns.lv sūkstījās līvāniete.
Komunālā saimniecība atvainojas līvāniešiem
Ceturtdienas vakarā Kasjauns.lv gan darbu veicējiem – uzņēmumam „Ošukalns”, gan Līvānu domei uzdeva jautājumu, kad tad Saules ielā cilvēki beidzot tiks pie atsvaidzinoša ūdens malka. Piektdien no rīta Saules ielā jau rosījās komunālā tehnika un dažu stundu laikā ūdensvads tika saremontēts. Piektdien Saules ielā dzīvojošie jau varēja iet pirtī un mazgāt veļu.
Līvānu novada domes sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ginta Kraukle Kasjauns.lv pauda Līvānu novada domes būvniecības un infrastruktūras daļas viedokli:
„Nepatīkami, ka tā ir iznācis. Runa ir par divām privātmājām Saules ielā: viena ir pieslēgusies ūdensvadam, otra nav pieslēgusies. Pakalpojuma sniedzējs (ūdens piegādes nodrošinātājs) ir SIA „Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība”, bet remonta darbi tiek veikti garantijas laikā un tos veic privātuzņēmējs. Bunduļu trūkumam nevajadzētu būt problēmai, jo SIA „Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” sākotnēji piedāvāja iedzīvotājiem ūdens nodrošināšanu, no kā iedzīvotāji atteicās.
Nepatīkami, ka darbi ir ievilkušies tik ilgā laika posmā sakarā ar nepieciešamās detaļas piegādi, taču ceram, ka uzņēmējs vārdu turēs un problēma tiks likvidēta. Atvainojamies iedzīvotājiem par sagādātajām neērtībām!
Saules ielas pārbūve tika veikta 2014./2015. gadā, un visiem veiktajiem darbiem vēl nav beidzies garantijas termiņš. Kad tika konstatēts, ka ir plīsis ūdensvads, par to tika ziņots darbu veicējiem un norunāts laiks, kad veikt rakšanas darbus, lai konstatētu bojājumu. Pēc ūdensvada noslēgšanas, ņemot vērā, ka bez ūdens palika divas mājas, komunālās saimniecības pārstāji interesējās un personīgi pajautāja, vai šīm mājām, kurām ir noslēgts ūdens, ir nepieciešams piegādāt dzeramo ūdeni citos veidos. Pārstāvji no šīm mājām atbildēja, ka dzeramā ūdens piegāde nav nepieciešama (iespējams, ka cilvēki nezināja, cik ilgā laikā tiks salabots ūdensvads). Par to, ka ūdens piegāde nav nepieciešama, komunālā saimniecība informēja arī Līvānu novada domi, kura, savukārt, informāciju tālāk nodeva darbu veicējiem (šajā gadījumā ūdens piegādi būtu jāveic darbu veicējiem). Kad tika atrakta bojājumu vieta, tika konstatēts, ka nepieciešama mufte ūdensvada savienošanai, kura uz vietas nav pieejama, tāpēc tika pasūtīta. 28. novembrī tika saņemta vēstule no darbu veicējiem, ka ūdensvads tiks salabots līdz 2. decembrim.
Laika periodā, kamēr iela bija pārrakta un ūdensvads bija atslēgts, Līvānu novada domes būvniecības un infrastruktūras daļā tika saņemts viens zvans, kurā iedzīvotājs pauda neapmierinātību, ka darbi ir ievilkušies tik ilgi, bet konkrētu iemeslu neapmierinātībai (traucēta satiksme, ūdens trūkums, apgrūtināta piekļuve, satiksmes organizācija) neminēja un priekšā nestādījās”.