112

Pērn pret iekšlietu sistēmas darbiniekiem sākti 107 kriminālprocesi

Jauns.lv

Pagājušajā gadā par Krimināllikumā paredzētajiem noziegumiem, kurus, iespējams, izdarījuši Iekšlietu ministrijas padotībā esošo iestāžu darbinieki, sākti 107 kriminālprocesi, liecina Iekšlietu ministrijas (IeM) un tās padotībā esošo iestāžu 2013.gada disciplinārās prakses gala pārskats.

Pērn pret iekšlietu sistēmas darbiniekiem sākti 10...

Par noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu visvairāk aizdomās turēti Valsts policijas darbinieki, kas iesaistīti kopumā 95 kriminālprocesos. Savukārt septiņi kriminālprocesi sākti pret Valsts robežsardzes darbiniekiem, bet piecos gadījumos kriminālprocess sākts aizdomās par noziedzīgu nodarījumu no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieku puses (VUGD).

No 2013.gadā sāktajiem kriminālprocesiem vairāk nekā puse jeb 59 kriminālprocesi sākti par Krimināllikuma 24.nodaļā "Noziedzīgi nodarījumi valsts institūciju dienestā" paredzētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem. 53 kriminālprocesos iesaistīti Valsts policijas darbinieki, savukārt pieci kriminālprocesi sākti par Valsts robežsardzes darbinieku darbībām. Tikai viens kriminālprocess ir par iespējamu noziedzīgu nodarījumu no VUGD darbinieku puses.

No 59 kriminālprocesiem 21 gadījumā iespējamais noziegums izdarīts mantkārīgā nolūkā. No tiem 17 kriminālprocesos iesaistīti Valsts policijas darbinieki, trīs gadījumos - robežsardzes darbinieki, bet vienā gadījumā mantkārīgs nolūks iespējamā nozieguma pastrādāšanai bijis VUGD darbiniekiem.

Salīdzinot 2013.gadā sākto kriminālprocesu skaitu ar iepriekšējo gadu datiem, IeM secinājusi, ka kopējais sākto kriminālprocesu daudzums bijis gandrīz nemainīgs. 2013.gadā, salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, pieaugums bijis 1,91%. Vienlaikus pērn sākts par 37% mazāk kriminālprocesu nekā 2011.gadā, kad pret iekšlietu sistēmas darbiniekiem kopumā tika sākti 170 kriminālprocesi.

Tāpat 2013.gadā pieņemts 81 lēmums par kriminālprocesu pret iekšlietu sistēmas darbiniekiem izbeigšanu. No šiem kriminālprocesiem 70 gadījumos aizdomās par nozieguma izdarīšanu tikuši turēti Valsts policijas darbinieki, astoņos gadījumos - robežsardzes darbinieki, divos gadījumos - VUGD darbinieki, bet vienā gadījumā - Drošības policijas darbinieki.

Lielākā daļā jeb 62 gadījumos kriminālprocess izbeigts, pamatojoties uz Kriminālprocesa likuma 377.panta 1. vai 2.punktu, proti, konstatēts, ka nav noticis noziedzīgs nodarījums, vai ka izdarītajā nav noziedzīga nodarījuma sastāva.

LETA

Tēmas