Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Jau 23 gadus Latvijā dzīvojošais Džordžs Stīls, kurš daudzus apbūris ar savu māksliniecisko personību, bet kurš arī māca angļu valodu un cīnās par cilvēktiesībām beidzot naturalizējies un ieguvis Latvijas pilsonību.

Džordžs Stīls pēc 23 gadiem beidzot naturalizējies un dos uzticības zvērestu Latvijai 1

Sabiedrība
2017. gada 25. janvārī 06:18 2017. gada 25. janvārī 06:18
Kolorītais afroamerikānis, ASV pilsonis Džordžs Stīls, kurš jau 23 gadus dzīvo Latvijā un mēs viņu esam iepazinusi kā mūziķi, kora „Gaudeamus” dziedātāju, teātra un seriālu aktieri, biedrības „AfroLat” dibinātāju, angļu valodas pasniedzēju un cilvēktiesību aizstāvi 25. janvārī kļūs par Latvijas pilsoni.

Stīls svinīgo uzticības solījumu Latvijai dos šodien, 25. janvārī, Rīgas Austrumu izpilddirekcijā. Par to viņš paziņojis savā „Facebook” profilā.

Stīls Latvijā dzīvo kopš 1994. gada. Šurp viņu atvedusi mīlestība – savu sievu latvieti Ullu, kura ir latviete, viņš satika Amerikā un pēc tam pārcēlās uz Latviju. Pārim ir divi bērni – 13 gadus vecā Džonija un astoņus gadus vecais Ēriks. Pirms gada Stīls presei atklāja, ka viņi ģimenē vienojušies: kamēr bērni ies skolā, viņi dzīvos Latvijā. Bet viņš neslēpa: viegli nav. Un viņam ir bail, ka agresivitāte pret tumšādainajiem kļūs jūtamāk. „Ja esmu tumšādains, tātad – esmu svešinieks. Cilvēki negrib iet dziļāk – ka man ir ģimene, ka man ir bērni, ka runājam latviešu valodā... Neredz mani kā cilvēku, redz tikai ādas krāsu... Daudzi teiks, ka tā nav, bet es redzu un sajūtu, ka ir gan. Ir pat tādi nacionālisti, kuri saka: tas ir slikti, ka runāju latviešu valodā, jo es runājot tik slikti, ka degradējot latviešu valodu,” bija sarūgtināts Stīls, bet piebilda: „Es esmu afroamerikānis, un es lepojos ar savu tautību, ar savu ādas krāsu un ar saviem senčiem. Un tajā pašā laikā es ne tikai respektēju, bet cienu šo valsti, kurā dzīvoju, un cienu cilvēkus, kuri te dzīvo”.

Džordžs Stīls mazākumtautību kolektīvu koncertuzvedumā "Zem vienas Debess..." Lielajā ģildē

Intervija ar Džordžu Stīlu

Džordžs Stīls un „Los Amigos”: „Pumpiņrasā”


Kasjauns.lv/Foto: no izdevniecības „Rīgas Viļņi” arhīva, Lita Krone/LETA, Agnese Gulbe/LETA

Citi šobrīd lasa

Bērnu gaidošā kuplmodele Ešlija Grehema parāda neuzlabotu selfiju, kurā redzama kaila
Kā noturēt ģimeni, tiekot pāri grūtībām? Stāsta Latvijas pirmais pāris - Egils un Andra Leviti 1
FOTO: dalībniekus savai "X faktora" komandai izvēlējies Reinis Sējāns 1
Pievienot komentāru

Принц Гарри увезет герцогиню Меган из Великобритании, потому что там она «не живет, а существует»

Евгений Петросян ради молодой возлюбленной истязает себя в зале трижды в неделю