Latvijas patriotus internetā ķengā par "epidēmijas perēkli"
Valsts svētku nedēļā kārtējo reizi atkal ar ķengām un ņirgāšanos izceļas Latvijas neatkarības pretinieki. Šoreiz viņi sociālajā tīklā „Facebook” izveidotajā „padomju Latvijai” veltītā profilā aicina uzmanīties no epidēmijas nēsātājiem, kurus var atpazīt pēc pie apģērba piespraustajām sarkanbaltsarkanām lentītēm. Drošības policija ir uzsākusi pārbaudi, lai noskaidrotu, vai šāda ņirgāšanās nav Krimināllikuma normu pārkāpums.
Viņi publicējuši „epidemioloģisko prognozi”, kas aicina ievērot personīgo higiēnu, jo no 11. līdz 18. novembrim Latvijā staigās „epidēmijas iznēsātāji” – cilvēki ar sarkanbaltsarkanām lentītēm.
Jāteic, ka interneta lietotāji šoreiz nebija vienaldzīgi. Viņu attieksme panāca to, ka 10. novembrī ievietotais „epidemioloģiskais brīdinājums” tika izdzēsts. Profila „Латвийская Советская Социалистическая Республика” („Latvijas Padomju Sociālistiskā Republika”) izveidotāji paziņoja, ka sakarā ar milzīgo neapmierināto komentāru skaitu un protestiem „epidemioloģiskais brīdinājums” tika dzēsts. Tomēr profila veidotāji nepiekrīt neapmierinātajiem un viņus saukā par provokatoriem un muļķiem.
„Padomju Latvijas” profila veidotāji savu identitāti neatklāj. Viņi par savu dzimšanas gadu nosauc padomju okupācijas sākumu – 1940. gada 21. jūliju, bet kā adresi min Rīgu, Ļeņina ielu. Arī uzdotais telefona numurs neatbilst īstenībai, jo tajā ir skaitļu rinda „123456”. Šis profils ir ne tikai veltīts LPSR vēsturei, bet arī slavina padomju un komunistisko režīmu.
Lai arī profila veidotāju identitāte ir apslēpta, tas varētu būt saistīts ar Alfrēda Rubika vadītās Latvijas Sociālistiskās partijas jauniešu grupējumu „Sociālistiskā jaunatne”, kura joprojām slavina komunistisko iekārtu un nosoda Latvijas „fašistisko režīmu”. Piemēram, 7. novembrī „Sociālistiskā jaunatne” pie 1905. gada pieminekļa Rīgā, Daugavmalā, pieminēja boļševistiskā apvērsuma Pēterburgā 97. gadadienu. Uz šo pasākumu bija sapulcējušies labi ja desmit cilvēku.
Drošības policija Kasjauns.lv apliecināja, ka tā ir ievērojusi "padomju Latvijas" aktīvistu rosīšanos: "
Saistībā ar
šo
"Facebook" un "Twitter" publicēto fotoattēlu Drošības policijā ir uzsākta pārbaude, lai noskaidrotu, vai nav pārkāptas Krimināllikuma normas".