ZZS iebilst pret “Latvenergo” un “Latvijas Valsts mežu” akciju pārdošanu biržā
foto: LETA
ZZS aicina skaidrot Finanšu ministrijas plānus par valsts uzņēmumu pārdošanu.
Politika

ZZS iebilst pret “Latvenergo” un “Latvijas Valsts mežu” akciju pārdošanu biržā

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) kategoriski iebilst pret Finanšu ministrijas ieceri biržā pārdot daļu no Latvijai stratēģiski svarīgiem uzņēmumiem – „Latvenergo” un „Latvijas Valsts meži” – un nākamnedēļ sadarbības padomes sēdē aicinās atbildīgo ministru skaidrot tautas īpašuma izpārdošanas ideju.

ZZS iebilst pret “Latvenergo” un “Latvijas Valsts ...

ZZS akcentē, ka „Latvenergo” kā viens no vadošajiem enerģijas tirgotājiem un ražotājiem Baltijas valstīs ir būtiski svarīgs uzņēmums ne tikai Latvijas tautsaimniecībai, bet arī drošības kontekstā. Partiju apvienība neatbalstīs jebkādas iniciatīvas veikt izmaiņas Enerģētikas likumā, kas nosaka, ka “Latvenergo” kā valstiski svarīgs tautsaimniecības objekts nav privatizējams un visas tās akcijas ir valsts īpašums.

Arī „Latvijas Valsts meži”, kas pārvalda un apsaimnieko 1,62 miljonu hektāru zemes, tai skaitā 1,59 miljonus hektāru meža zemes, un realizē valsts intereses meža apsaimniekošanā, likumā noteikts kā neprivatizējams uzņēmums.

ZZS uzskata, ka lemt par valsts stratēģiski svarīgu uzņēmumu iespējamu privatizāciju varētu tikai referenduma ceļā, aicinot Latvijas cilvēkus izteikt viņu viedokli.

ZZS pauž neizpratni par partijas „Jaunā Vienotība” vadītās Finanšu ministrijas ierosinājumiem attiecībā uz valsts uzņēmumu izpārdošanu, un aicinās finanšu ministru Ašeradenu tuvākajā laikā nākt klajā ar savu skaidrojumu ZZS un sabiedrībai, lai kliedētu visas bažas.