
Pētījums: lai neieslīgtu nabadzībā, Latvijas iedzīvotājiem jāstrādā vairāk nekā citiem eiropiešiem

Nabadzības iezīmes pārvarēšana prasa daudz vairāk pūļu vienās valstīs nekā citās. To atklāj Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) valstu vidū veikts pētījums. Latvijas rādītājs nav tas labākais.
Kā ziņo "Visual Capitalist", pētījumā noskaidrots, cik stundas nedēļā jāstrādā vientuļam cilvēkam bez bērniem, lai izietu ārpus nabadzības sliekšņa 35 OECD valstīs, ar nosacījumu, ka viņš pelna 67% no valsts vidējās algas. Nabadzības iezīme tika aprēķināta kā 50% no mediju rīcībā esošajiem ienākumiem valstī.
Vidēji OECD valstīs cilvēkam ar ienākumu zem vidējā ir jāstrādā 21 stunda nedēļā, lai pārvarētu nabadzības slieksni. Tomēr starp valstīm pastāv ievērojamas atšķirības - gan augšējā, gan apakšējā līmenī. Īpaši izceļas Slovēnija - tur jāstrādā 35 stundas nedēļā, lai nebūtu nabadzīgi. Tas gandrīz atbilst pilnīgai nodarbinātībai - 40 stundas. Seko Čehija, Jaunzēlande, ASV un Dānija - 26 līdz 28 stundas nedēļā.
Latvijā ir jāstrādā 25 stundas nedēļā, lai netiktu uzskatīts par trūcīgu. Tas ir nedaudz vairāk par trim standarta 8 stundu darba dienām. Tāds pats rādītājs, 25 stundas, ir Igaunijā un Polijā.
Vairākas attīstītās valstis atrodas tuvu OECD vidējam rādītājam 21 stunda - tās ir Austrālija, Kanāda, Dienvidkoreja, kā arī Eiropas valstis, piemēram, Vācija un Portugāle. Tikmēr dažās valstīs pietiek strādāt mazāk nekā uz nepilnas likmes (20 stundas nedēļā), lai izkļūtu no nabadzības. Starp šīm valstīm Lietuva - tikai 19 stundas.
Pašā reitinga apakšā Turcija. Lai nebūtu nabags šajā valstī vajag tikai 9 stundas darba nedēļā. Eksperti skaidro - tas liecina, ka mediju rīcībā esošie ienākumi valstī ir salīdzinoši zemi, un pat vairākas stundas darba nedēļā, nonākot zem vidējā, var būt pietiekamas.
Starp citām valstīm ar zemu darba stundu skaitu ir Lielbritānija - 14 stundas nedēļā, Beļģija, Grieķija un Japāna - pa 16 stundām.