
"Mellenes un zemenes lai pērk par savu naudu!" Ilze sašutusi par uzkodām ministres tikšanās laikā

Skatoties ziņu pārraidi, Ilzi pārsteidzis klātais galds, kas bija redzams Izglītības un zinātnes ministrijas un pedagogu pārstāvju sanāksmē. Redzētais lika aizdomāties, vai šādi pasākumi netiek rīkoti uz nodokļu maksātāju rēķina.
Skatītājas reakcija
Televīzijas pārraidē tika parādīti kadri no Izglītības un zinātnes ministres Daces Melbārdes un pedagogu arodbiedrības pārstāvju tikšanās, kur galds bija klāts ar zemenēm, mellenēm, cepumiem, konfektēm un ūdeni. Kā skatītāja Ilze norāda TV3 raidījumam "Bez tabu", viņasprāt, tas ir izšķērdīgi: “Laikā, kad mums jātaupa katrs cents un nauda vajadzīga nopietnām lietām, vajadzētu izbeigt reprezentācijas izdevumu piešķiršanu jau tā bagātīgi atalgotajiem birokrātiem. Mellenes un zemenes lai pērk par savu naudu.”
Tikšanās organizatoru skaidrojums
Tomēr izrādījās, ka minēto tikšanos rīkoja nevis Izglītības un zinātnes ministrija, bet gan Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) savās telpās. LIZDA vadītāja Inga Vanaga uzsver, ka organizācija nesaņem finansējumu no valsts budžeta: “Mēs savu darbību finansējam no biedru maksām. Arī uzkodas pērkam paši – veikalā, kur ir lētāk. Ceru, ka skatītāji mūsu viesmīlību nenosoda, jo ļoti novērtējam ministres vēlmi mūs apciemot.”
Viņa arī norādīja, ka galds ar uzkodām izmaksājis apmēram 50 eiro, bet konfektes bijušas palikušas no iepriekšējas vizītes. Turklāt LIZDA finanšu darbību uzrauga Revīzijas komisija, un līdzekļus nevar tērēt pēc iegribas. Pērn arodbiedrības tēriņi reprezentācijai sasniedza tikai 722,77 eiro.
Cik tad ministrijas tērē uzkodās un dzērienos?
Visvairāk uzkodās un dzērienos pērn iztērējusi Ārlietu ministrija: 270 000 eiro. Tiesa, šeit gan iekļauti arī telpu un transportlīdzekļu īres izdevumi, dāvanas un ziedi. Arī Aizsardzības ministrija iztērējusi prāvu summu: 240 000 eiro. Tikmēr pārējās ministrijas bijušas krietni taupīgākas. Vismazāk iztērējusi Kultūras ministrija : 1744 eiro.
Arī Valsts kontrole regulāri pārbauda šādus tēriņus. Revīzijas un metodoloģijas departamenta direktore Ilze Bādere norāda, ka, pēc nesenās revīzijas, būtiski pārkāpumi vai pārmērīgi tēriņi nav konstatēti.