
"Nedari pāri, izvēlies piezvanīt!" Ieviesīs jaunu atbalsta tālruni, lai atturētu potenciālos vardarbības veicējus

Labklājības ministrija (LM) kopā ar krīžu un konsultāciju centru "Skalbes" ieviesīs jaunu atbalsta tālruni "22045225", lai atturētu potenciālus vardarbības veicējus.
Līdz ar tālruņa atklāšanu, 8.maijā, kinoteātrī "K.Suns", Elizabetes ielā 83/85, plkst.14 notiks diskusija "Kā pārraut vardarbības apli? Nedari pāri, izvēlies piezvanīt!".
Tajā jomas eksperti apspriedīs jaunā pakalpojuma nepieciešamību kā stratēģiju vardarbības atpazīšanai un mazināšanai, kā arī kontekstu - vardarbības veidošanās cēloņus, ietekmi uz sabiedrību, novērtējot arī citas efektīvākās stratēģijas agresijas novēršanai ilgtermiņā.
Iepazīstinot ar jauno tālruņa līniju, pasākuma laikā tiks izcelts būtisks vardarbības ierobežošanas aspekts - preventīvs darbs ar vardarbības veicējiem.
Tāpat plānots apspriest agresīvu domu identificēšanu, pirms tās īstenojas vardarbīgā uzvedībā. Līdztekus tiks diskutēts par to, kādas metodes palīdz izkļūt no destruktīviem uzvedības modeļiem, kāda ir psiholoģiskā motivācija un kā sabiedrības stereotipi ietekmē šo ceļu.
Diskusijā piedalīsies SIA "Mācību centrs MKB" vadītāja, speciāliste sociālās rehabilitācijas pakalpojumu izstrādē un ieviešanā vardarbīgas uzvedības mazināšanai Sandra Freimane, klīniskā un veselības psiholoģe, biedrības "Skalbes" valdes locekle Santa Laimiņa-Rubene, psiholoģijas doktors, kognitīvi biheiviorālās terapijas pasniedzējs un sporta psihologs Jānis Grants, kā arī Valsts probācijas dienesta Resocializācijas departamenta Probācijas programmu nodaļas vecākā eksperte Evija Burkovska. Diskusiju moderēs biedrības "Skalbes" valdes priekšsēdētāja Anda Švinka.
Pirms diskusijas uzrunu sniegs LM valsts sekretāra vietniece Diāna Jakaite, bet teātra trupas "Kvadrifrons" aktieri Anta Aizupe un Reinis Boters izspēlēs dažas etīdes.
Biedrība "Skalbes" ir sabiedriskā labuma organizācija, kas kopš 1997.gada sniedz profesionālu psiholoģisko palīdzību un emocionālu atbalstu cilvēkiem krīzes situācijās. Organizācijas mērķis ir stiprināt sabiedrības psiholoģisko labklājību, veicināt izpratni par cilvēktiesībām un humānismu, kā arī nodrošināt iespējas saņemt atbilstošu palīdzību neatkarīgi no personas sociālā vai etniskā piederības.