Svētdienas rītā bija traucēta vairāku valsts iestāžu mājaslapu darbība
foto: Edijs Pālens/LETA
Monitora ekrāns. Attēlam tika ilustratīva nozīme.
Sabiedrība

Svētdienas rītā bija traucēta vairāku valsts iestāžu mājaslapu darbība

Ziņu nodaļa

Jauns.lv/LETA

Atjaunota darbība virknei valsts iestāžu interneta mājaslapu, kas svētdienas rītā uz laiku nedarbojās vai darbojās ierobežoti, informēja Valsts kancelejā (VK).

Svētdienas rītā bija traucēta vairāku valsts iestā...

Sākotnēji VK apgalvoja, ka traucējumu iemesli neesot zināmi, bet vēlāk paskaidroja, ka tie radušies plānotu sistēmas uzlabojumu rezultātā un nekādi kiberuzbrukumi neesot piedzīvoti. Tāpat atbildīgie dienesti ziņo, ka mājaslapu darbība ir atjaunota un traucējumi vairs neesot gaidāmi.

Arī Valsts digitālās attīstības aģentūras pārstāvji un Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" vadītāja Baiba Kaškina apstiprināja, ka valsts iestāžu mājaslapu traucējumi radušies sistēmas uzlabojumu rezultātā un tos nav radījuši kiberuzbrukumi.

Svētdienas rītā nedarbojās vai tikai daļēji darbojās Zemkopības ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Klimata un enerģētikas ministrijas, Labklājības ministrijas, kā arī citu ministriju mājaslapas un to padotības iestāžu lapas, piemēram, Lauku atbalsta dienesta mājaslapa. Tāpat nedarbojās Valsts policijas, Centrālās statistikas pārvaldes, Nodarbinātības valsts aģentūras un citu valsts iestāžu mājaslapas.

Vairākas valsts iestāžu mājaslapas nebija iespējams atvērt pilnībā, tās atverot, parādījās paziņojums "null", vai arī nebija iespējams atvērt citas lapas sadaļas, tostarp dažām lapām bija redzami vizuāli defekti.