"Gribas kliegt! Tiešām ir grūti sabremzēt?" Mārupē pēc sadursmes pīles atstāj likteņa varā
Kāda Mārupes iedzīvotāja sociālajā vietnē "Facebook" dalījusies ar skumju vēsti par nobrauktām pīlēm, kas pēc sadursmes atstātas guļam uz ceļa.
"Gribas kliegt! Tiešām ir grūti sabremzēt pīļu tuvumā? Ja sabrauc 2 pīles, tad vismaz noņem viņas no ceļa, nevis atstāj ceļā vidū! Abas paņēmu malā. Viena atguva spēkus un aizpeldēja tālāk. Otrai šis rīts bija pēdējais. Ja nebūtu paņēmusi malā, tad abas būtu mirušas," lasāms grupā "Mārupe info".
Kā redzams, pīles nobrauktas pie Mārupītes gatves trešdien, 13. novembrī. Iedzīvotāja min, ka pīles no ceļa noņēmusi neilgi pēc pulksten 9 no rīta.
Vietējo iedzīvotāju komentāros lasāms, ka šīs nebūt nav pirmās nobrauktās pīles. "Tā diemžēl nav vienīgā šonedēļ nobrauktā. 11.novembrī arī uz Mārupītes gatves, netālu no apļa, bija tikko nobraukta pīle. Skumji, ka cilvēki ir tik nežēlīgi nevērīgi," raksta kāda sieviete.
Pārsteigumu rada arī tas, kā pīles var neieraudzīt. "Pirms pāris dienām uz Mārupītes gatves man ceļu šķērsoja pīļu pārītis, tik lēnas… Tieši nodomāju, kā vispār pīli var nobraukt. Šoferis taču laicīgi redz, ka viņas tur pa ceļu dzīvojas. Suns, kaķis - tie gan no sāna lielā ātrumā var iznesties uz ceļu, bet nu pīli nepamanīt gan ir "jāmāk"," raksta vēl kāda iedzīvotāja.
Kā Jauns.lv informē Mārupes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Pastare, pēc pašvaldības policijas rīcībā esošās informācijas šādi gadījumi ir reti. "Autovadītāji ir iemācījušies sadzīvot ar pīļu klātbūtni pilsētā un vietās, kur regulāri uzturas šie putni, ir uzstādītas vadītājiem informatīvas zīmes. Problēma rodas, kad putns lidojumā ieskrien automašīnu stiklā, jāsaprot, ka no šādām situācijām vadītājs izvairīties nevar un diemžēl sekas ir negatīvas. Uz doto brīdi, attiecīgi tam, cik reti šādi gadījumi ir, nav plānots veikt nekādus papildu pasākumus," skaidro Pastare.
Kā Jauns.lv informē Valsts policijā, ja notikusi sadursme ar dzīvnieku, par to obligāti ir jāziņo policijai, zvanot pa tālruņa numuru 110 jebkurā diennakts laikā. Policijas darbinieki informēs autovadītāju par tālāko viņa nepieciešamo rīcību.
Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Līna Bagdone uzsver, ka nekādā gadījumā nedrīkst atstāt notikuma vietu, neziņojot par to likumā noteiktā kārtībā. "Šāda situācija ir uzskatāma par ceļu satiksmes negadījumu. Un par ceļu satiksmes negadījuma pamešanu var saukt pie atbildības pēc Ceļu satiksmes likuma 63. panta 5. daļas."
Citiem vārdiem sakot, šādā gadījumā pants paredz, ka par ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu pēc ceļu satiksmes negadījuma, pārkāpjot noteikto kārtību, autovadītājam piemēro naudas sodu no četrpadsmit līdz simt četrdesmit naudas soda vienībām un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz laiku no trim mēnešiem līdz diviem gadiem vai bez transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizlieguma.
Kā Jauns.lv paskaidroja VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC), LVC pārvada valsts ceļu tīklu, kas atrodas ārpus apdzīvotām vietām. Redzot notriektu dzīvnieku uz autoceļa, ir jāzvana uz vienotās ārkārtas palīdzības izsaukuma telefonu 112.