Aizvadīts drošības un ārpolitikas forums “Rīgas konference 2024”
foto: Publicitātes
Foruma paneļdiskusijās kopā piedalījās 110 augsta līmeņa runaspersonas no dažādām pasaules valstīm.
Politika

Aizvadīts drošības un ārpolitikas forums “Rīgas konference 2024”

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

No 17. līdz 19.oktobrim Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā norisinājās Ziemeļeiropas reģiona drošības un ārpolitikas forums "Rīgas konference 2024". Foruma paneļdiskusijās kopā piedalījās 110 augsta līmeņa runaspersonas no dažādām pasaules valstīm, tostarp no Vācijas, Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV), Francijas, Somijas, Kanādas, Lielbritānijas, Lietuvas, Igaunijas, Beļģijas, Zviedrijas, Libērijas u.c. Šogad viena no svarīgākajām tēmām bija Eiropas drošības nākotne un NATO 360 grādu stratēģija.

Aizvadīts drošības un ārpolitikas forums “Rīgas ko...

Sestdien, 19. oktobrī, vienā no noslēguma paneļdiskusijām par NATO 360 grādu stratēģiju un globālajām partnerībām piedalījās NATO ģenerālsekretāra vietnieks Boriss Ruge (Boris Ruge), bijušais Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba (Dymitro Kuleba) un Bundestāga Ārlietu komitejas vadītājs Roderihs Kīzveters (Roderich Kiesewetter). Diskusijas laikā tika apspriesta NATO pielāgošanās mainīgajai globālajai ģeopolitiskajai situācijai, galvenās globālās partnerības, kas nepieciešamas, lai sagatavotos jauniem potenciāliem izaicinājumiem, kā arī vai sabiedrotajiem ir vienota izpratne par alianses nākotnes lomu un misiju.

“Palīdzot Ukrainai, mēs palīdzam sev, taču mums ir arī jānodrošina, ka mēs sadarbojamies ar pārējo pasauli, lai šī saikne būtu skaidra. Atbalstot Ukrainu pret Krievijas koloniālo karu, mēs padarām visu pasauli par drošāku vietu,” uzsver ārlietu ministre Baiba Braže.

Savukārt NATO ģenerālsekretāra vietnieks Boris Ruge (Boris Ruge) norādīja: “Darba kārtības jautājumi ir ļoti skaidri — mūsu (NATO) atturēšanas un aizsardzības veidošana, kas nozīmē resursu piešķiršanu aizsardzības plāniem un risinājumu meklēšanu, kā mēs varam turpināt palielināt jaudu un paātrināt ražošanu aizsardzības nozarē.”

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā no 17. līdz 19.oktobrim norisinās ikgadējais drošības un ārpolitikas forums "Rīgas konference".

Atklāj drošības un ārpolitikas forumu "Rīgas konference 2024"

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā no 17. līdz 19.oktobrim norisinās ikgadējais drošības un ārpolitikas forums "Rīgas konference".

Šogad foruma uzmanības centrā bija Eiropas drošības nākotne; Ukrainas uzvara karā; sankciju ietekme uz Krievijas ekonomiku un tās iekšējo stabilitāti; NATO 360 grādu stratēģija un globālās partnerības; ANO loma un darba kārtība šī brīža ģeopolitiskajā realitātē; mākslīgā intelekta ietekme uz nacionālo drošību, informācijas telpu un starptautiskajām attiecībām.

Foruma tiešraide tika translēta gan Latvijas, gan starptautisko informatīvo partneru kanālos, kopā saņemot atbalstu no 30 informatīvajiem partnerim. Konferences diskusiju ieraksti ir pieejami YouTube platformā šeit, kā arī Latvijas un starptautisko informatīvo partneru kanālos.

Kopš 2006. gada Rīgas konference ir viena no svarīgākajām diskusiju platformām par drošību un ārpolitiku Ziemeļeiropā, pulcējot ievērojamas Latvijas un ārvalstu augstākās amatpersonas, starptautiski atzītus ekspertus un mediju pārstāvjus diskusijās par Eiropas un globālās drošības un ekonomikas jautājumiem. Šogad konferencei kopā pieteikušies vairāk nekā 600 dalībnieku klātienē un attālināti.

Rīgas konferenci kopīgi organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO), Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un Aizsardzības ministrija, cieši sadarbojoties ar NATO Publiskās diplomātijas nodaļu, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Konrāda Adenauera fondu. Konferenci atbalsta Amerikas Savienoto Valstu vēstniecība Latvijā, Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecība Latvijā, Kanādas vēstniecība Latvijā, Spānijas vēstniecība Latvijā, Izraēlas vēstniecība Latvijā, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā  Francijas vēstniecība Latvijā, Turcijas vēstniecība Latvijā, kā arī konferences ilgtermiņa partneris Rīgas dome.