Apstiprināts Dziesmu un deju svētku padomes sastāvs
foto: Valsts kanceleja, Ieva Leiniša
Kultūras ministre Agnese Lāce.
Kultūra

Apstiprināts Dziesmu un deju svētku padomes sastāvs

Kultūras nodaļa

Jauns.lv

Ministru kabineta sēdē valdība apstiprināja Dziesmu un deju svētku padomes sastāvu, kurā darbosies valsts, pašvaldību, kultūras organizāciju, nevalstisko organizāciju pārstāvji un kultūras nozaru eksperti. Dziesmu un deju svētku padomes sastāvu saskaņā ar Dziesmu un deju svētku likumu apstiprina uz pieciem gadiem, tās locekļi padomē darbojas bez atlīdzības.

Apstiprināts Dziesmu un deju svētku padomes sastāv...

Jauno padomi veido kultūras ministre Agnese Lāce, izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, finanšu ministrs Arvils Ašeradens, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas pārstāvis Nauris Puntulis, Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis, Valsts prezidenta padomnieks komunikācijas jautājumos Mārtiņš Drēģeris un Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika.

Tāpat padomes sastāvā konkursa kārtībā izvēlēti Dziesmu un deju svētku procesā iesaistīto nozaru eksperti, kā arī nevalstisko organizāciju un kultūras centru virzītie pretendenti: koru nozares pārstāvji Mārtiņš Klišāns un Aira Birziņa, latviešu skatuviskās dejas nozares pārstāvji Dace Adviljone un Jānis Purviņš, pūtēju orķestru nozares pārstāvis Jānis Puriņš, tautas lietišķās mākslas nozares pārstāve Ilze Rimicāne, tautas mūzikas nozares pārstāve Anda Eglīte, tradicionālās kultūras nozares pārstāve Anda Skuja, profesionālās mūzikas nozares pārstāvis Māris Lasmanis, pašvaldību kultūras centru pārstāve Jolanta Borīte, nevalstisko organizāciju pārstāvis Ints Teterovskis un diasporas pārstāve Valda Grinberga.

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku noslēguma koncerts; 09.07.2023.

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku noslēguma koncerts; 09.07.2023.

Pirmo jaunās padomes sēdi Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku rīkotājs - Latvijas Nacionālais kultūras centrs - sasauks septembra otrajā pusē.

Dziesmu un deju svētku padome ir konsultatīva institūcija, kuras darbības mērķis ir pārraudzīt Dziesmu un deju tradīcijas saglabāšanu un attīstību. Padomes uzdevumi ir noteikti Dziesmu un deju svētku likumā, tās darbību organizatoriski un materiāltehniski nodrošina Latvijas Nacionālais kultūras centrs.